Kategorie Życie

Przez 12 lat była wykorzystywana i zmuszana do aborcji. Dwukrotnie wyszła za mąż za oprawców

Sarah wpatruje się w czerwoną islamską sukienkę na zdjęciu ślubnym. Obok niej goście jedzą ciasto, a ona jest już żoną. Nie cieszy się jednak z tego powodu.

Została zmuszona do tego, aby wyjść za mąż, ale wcześniej przez 12 lat była niewolnicą swojego męża…

Została porwana w wieku 15 lat. Była nieśmiała i skromna. Nigdy nie miała chłopaka. Studiowała w college’u, mając nadzieję, że będzie szkolić się jako położna. Historia Sarah jest opisana przez Izbę Lordów, a konkretnie przez jedną członkinię, baronową Caroline Cox.

Znam Sarah i jej rodzinę. Każda sprawa tego typu jest okropna. Ale długość i okrucieństwo porwania sprawiają, że jest to najgorszy przypadek, jaki dany mi było do tej pory poznać

Przez 12 lat była wykorzystywana i zmuszana do aborcji. Dwukrotnie wyszła za mąż za oprawców

Rodzice zgłosili córkę jako zaginioną, ale policja niewiele w tej sprawie robiła

Rozpaczliwe prośby o pomoc były ignorowane przez policję. Jej rodzina została zmuszona do samodzielnego poszukiwania nastolatki po tym, gdy nie wróciła do domu z Tesco.

Policja w kółko powtarzała, że za kilka dni Sarah wróci. Ale ona nigdy nie wróciła

Sarah została porwana pięć lat przed ujawnieniem skandalu seksualnego wykorzystywania młodych, białych dziewcząt przez gangi, którymi sterowali obcokrajowcy. Wszechobecna kultura poprawności politycznej w czasie jej uprowadzenia oznaczała, że ​​gangi, często z pakistańsko-brytyjskimi korzeniami, były ignorowane przez siły policyjne, które obawiały się, że zostaną nazwane rasistami, jeśli będą ich ścigać. To przerażające tło, w którym nastąpiło porwanie Sary, sprawiało, że możliwości jej odnalezienia były coraz mniejsze.

Ci, którzy porwali dziewczynkę, byli bezwględni. Ukrywali ją w różnych domach i odcięli jej kontakt ze światem zewnętrznym, odmawiając jej telefonu komórkowego lub komputera. Była gwałcona, bita i zmuszana do codziennego połykania silnych środków uspokajających, aby ją otumaniać.

Przez 12 lat była wykorzystywana i zmuszana do aborcji. Dwukrotnie wyszła za mąż za oprawców

W czasie tego wieloletniego horroru przeszła osiem aborcji, z których pięć było nadzorowanych przez tego samego lekarza w szpitalu NHS

Sarah była zmuszana do tego, by uczyć się Koranu po arabsku i musiała mówić tylko i wyłącznie w języku swoich oprawców. Musiała nosić także hidżab, gotowała, sprzątała, usługiwała każdego dnia po kilka godzin. Dopiero w ubiegłym roku, 26-letniej kobiecie udało się wyzwolić.

Odkąd byłam nastolatką, nie pamiętam innego życia niż to, które zafundowali mi oprawcy

To były jedne z pierwszych słów, które padły z jej ust po wyswobodzeniu. W zeszłym roku trafiła na wolność, ale przebywała w chronionym mieszkaniu, aby jej porywacze nie chcieli się zemścić. Mówi, że w latach niewoli padła ofiarą syndromu sztokholmskiego, gdzie więzień tworzy emocjonalne przywiązanie do porywacza, wierząc, że musi współpracować, aby przeżyć. Stała się szczególnie przywiązana do przywódcy gangu, którego nazwiemy Jerry.

Zaczęłam myśleć, że Jerry mnie kocha, bo ciągle mi to mówił. Powiedział, że moi rodzice mają mnie gdzieś, ponieważ angielskie rodziny nie opiekują się swoimi dziewczynami jak te pakistańskie.

Wkrótce poczułam, że nie mogę oddychać bez niego. Mój umysł był uzależniony. Byłam zależna od niego za jedzenie, ubranie, dach nad głową. Powiedział, że moja rodzina zginie, jeśli spróbuję powiedzieć im, gdzie jestem i co się ze mną dzieje

Przez 12 lat była wykorzystywana i zmuszana do aborcji. Dwukrotnie wyszła za mąż za oprawców

Mieszkała w małym pokoiku w dużym domu Jerry’ego, gdzie przebywali tam jego znajomi i cała rodzina

Pierwszej nocy słyszałam głosy i śmiechy. Bardzo szybko domyśliłam się, że to jego najbliżsi, którzy o wszystkim wiedzą. To była część jego bandy, która zajmowała się narkotykami. Drugiej nocy Jerry pierwszy raz mnie zgwałcił. Odsuwałam się od niego i byłem przerażona. Poczułam się zła, brudna i zniesmaczona po tym, jak skończył

Gdy Jerry zaatakował Sarah, powiedział jej, że uratował ją od rynsztoka, do którego należą białe dziewczyny bez zasad. To była ta sama mantra, którą gangi seksualne mówią wszystkim dziewczętom, na które celują.

Po siedmiu dniach w małym pokoiku na piętrze usłyszała zamieszanie w drzwiach wejściowych. Rozpoznała głos brata, który jej szukał. Brat uderzył w drzwi, a kiedy się otworzyły, zaczął krzyczeć: „Czy masz moją siostrę?” W chaosie, który nastąpił później, brat Sarah został wyrzucony przez Jerry’ego, który odmówił wypuszczenia go na górę, mówiąc, że to dom prywatny i nie ma w nim żadnej 15-latki

Przez 12 lat była wykorzystywana i zmuszana do aborcji. Dwukrotnie wyszła za mąż za oprawców

Po wizycie brata, rodzice Sarah powiedzieli policji o domu, w którym podejrzewali, że Sarah była przetrzymywana. Jednak nic w tej sprawie się nie ruszyło

W każdym razie porywacze byli o krok do przodu. Dzień po tym zdarzeniu mieszkańcy domu się wyprowadzili. „Policja nie przybyła, by mnie znaleźć, a mnie zabrano do innego domu”. Każdego dnia musiała sprzątać, gotować, słuchać Jerry’ego i być posłuszna. Jeśli tego nie robiła, była bita.

Od czasu do czasu pozwalano mi wychodzić z domu z dwoma synami Jerry’ego, aby udać się do lokalnego supermarketu. Musiałam jednak wtedy nosić hidżab, częściowo dlatego, że gang tak mi kazał, a częściowo po to, by ukryć siniaki na mojej twarzy i głowie

Przypadkowo Sarah pewnego razu spotkała matkę w supermarkecie. Nie było w jej pobliżu młodych mężczyzn z gangu, dlatego rzuciła się kobiecie w ramiona. Jednak już po chwili przypomniała sobie, co może się stać, gdy Jerry się o tym dowie. Nagle pojawili się jego synowie. Szybko odepchnęli Sarah od matki, która ciągle do niej krzyczała: „Masz kłopoty?”.

Kiedy zobaczyłam ją w supermarkecie, nie mogłeam w to uwierzyć. Była w islamskim stroju. Widziałam z jej oczu przerażenie. Błagała mnie, żebym nic nie mówiła. Wpadła w panikę i najwyraźniej bała się gangu, który, jak wiemy, przetrzymywał ją…

Przez 12 lat była wykorzystywana i zmuszana do aborcji. Dwukrotnie wyszła za mąż za oprawców

O tym, co się wydarzyło, mama od razu powiadomiła policję

Niestety Jerry już zadbał o to, aby cały gang zmienił miejsce pobytu. Gdy dowiedział się o tym, co się stało, mocno pobił dziewczynę. Pewnego dnia Jerry po tym, co się stało, powiedział jej, że się z nią ożenił.

Nie byłam na żadnej ceremonii, ale on pokazał mi islamskie świadectwo ślubu podpisane przez imama w lokalnym meczecie. Teraz myślę, że to małżeństwo miało sprawić, że policja uwierzy, że byłam jego żoną, gdyby ktokolwiek mnie znalazł

Sarah kontynuowała swoje życie w piekle, regularnie była maltretowana i gwałcona. Zachodziła w ciąże i po kolei były one usuwane.

Nie mogłam rozmawiać z lekarzami na wizytach lekarskich. Musiałam iść kilka metrów za nim, trzymać głowę w dół i nosić hidżab. Mówił, że jestem jego i mam robić to, co on chce

Pewnego dnia Jerry oznajmił, że ich małżeństwo się skończyło. Zgodnie z islamskimi zasadami, powiedział Sarze trzykrotnie, że się rozwiedli. Potem nagle wyszła za mąż za innego mężczyznę. W dniu „ślubu” w 2012 roku, prawie siedem lat po porwaniu, leżała w swoim pokoju, gdy weszły dwie kobiety niosące przezroczystą plastikową torebkę.

Wyjęły czerwoną sukienkę i kazały jej ją założyć. Związały jej włosy, pomalowały i powiedziały, że zaraz wyjdzie za mąż. Została czyjąś żoną, a w czasie trwania ceremonii była gwałcona przez kilku mężczyzn jednocześnie. Ten szokujący epizod był początkiem końca.

Kiedy pewnego ranka Jerry spał na górze, znalazłam jego telefon komórkowy i wezwałam taksówkę. Wzięłam tylko 20 funtów z kieszeni jego dżinsów. W ostatniej chwili złapałam jeszcze zaświadczenie o małżeństwie z Jerrym i czerwoną sukienkę.

Kiedy przyjechała taksówka, byłam w islamskich ubraniach. Wybiegłam tylną bramą i powiedziałam kierowcy, białego człowieka, który pytał, czy wszystko w porządku, bo byłam blada jak ściana, żeby zawiózł mnie do mojego brata

Przez 12 lat była wykorzystywana i zmuszana do aborcji. Dwukrotnie wyszła za mąż za oprawców

Sarah myślała, że ​​jest wolna. Ale gang Jerry’ego się nie poddał

Kiedy Sarah opuściła dom swojego brata miesiąc później, przeniosła się do mieszkania w innej części Wielkiej Brytanii, z dala od rodziny, więc nie mogli być zagrożeni przez gang. Jednak przywódca gangu znalazł ją dzięki swojej rozległej sieci kontaktów. Została pobita i zgwałcona.

W końcu, po wyjątkowo brutalnym pobiciu, sąsiadka wezwała policję i zgłosiła incydent przemocy domowej. Sarah została przewieziona do szpitala i zaczęła mówić policji, że jest więźniem.

Odpowiedzią gangu było zaoferowanie jej pieniędzy za milczenie – 30 000 funtów, a kiedy odmówiła, włamali się do jej mieszkania i znów ją pobili. Gang wciąż próbował ją uciszyć.

Okazuje się, że ci ludzie mają nawet wtyki w policji, czego efektem jest dziś zawieszona sprawa Sarah. Policja próbuje zgromadzić wystarczające dowody, by prokuratura wniosła oskarżenie przeciwko bandzie. Sarah mówi, że wciąż nie udało się jej całkowicie uciec. W zeszłym tygodniu dostała telefon od Jerry’ego. Odkrył jej numer, ale na szczęście nie jej adres.

Odebrałam, a tam usłyszałam jego głos: „Witaj biały śmieci”…

Zdjęcia mają charakter poglądowy

Imiona zostały zmienione