Urodziła szóste dziecko w ogródku wraz z mężem i dziećmi. Uważa to za zupełnie naturalne

36-letnia Sarah Schmid jest szczęśliwą mamą i byłą lekarką pochodzącą z Niemiec. Byłą, ponieważ zrezygnowała z pracy na rzecz opieki nad dziećmi. Jest to całkiem zrozumiałe, bo na jej głowie nie jest dwójka ani nawet trójka maluchów. Sarah ma aż pięcioro dzieci, a kolejne z nich właśnie miało przyjść na świat. 36-latka do macierzyństwa i samych narodzin podchodzi jednak zupełnie inaczej niż większość kobiet.

Kontrowersyjne nagranie

Sarah opowiada o narodzinach swoich dzieci na kanale na Youtube. Tam również udostępniła nagranie ze swojego ostatniego porodu, który miał miejsce w… przydomowym ogrodzie. Obejrzało je już w sumie ponad 1,5 miliona osób. Jakby tego było mało, to już 6. jej poród poza szpitalem.

Poród jest czymś zupełnie naturalnym

Podejście Sarah może szokować. Kobieta poprzez swoje zachowanie chce pokazać, że poród jest czymś zupełnie normalnym, a przede wszystkim naturalnym. Według niej nie potrzebna jest tutaj ingerencja pielęgniarek, lekarzy czy położnych.

Co przedstawia nagranie?

Nagranie przedstawia siedzącą na ogromnej piłce 36-latkę. Kobieta przebywa w przydomowym ogrodzie pomiędzy trampoliną, a zjeżdżalnią w towarzystwie męża i kilkoro dzieci. I choć początkowo jest ubrana, z czasem zdejmuje odzież i bez ingerencji specjalistów, znieczulenia i pomocy jakichkolwiek osób trzecich, rodzi kolejne dziecko w pozycji stojącej. Każde poprzednie narodziny jej dzieci wyglądały podobnie. Przy narodzinach pierwszego maleństwa nieco inne było natomiast miejsce – pierwsze dziecko Sarah przyszła na świat… w nocy w lesie w Szwecji.

Urodziła szóste dziecko w ogródku wraz z mężem i dziećmi. Uważa to za zupełnie naturalne
UdostępnijYoutube/ Sarah Schmit

Reakcja ludzi

Kiedy jedni ludzie słyszą o dość nietypowych warunkach, w jakich decyduje się rodzić Sarah, nie dowierzają, drudzy zaś są podekscytowani, a jeszcze inni uważają to za najgłupszą rzecz, jaką może zrobić kochająca matka. Twierdzą, że takie rozwiązanie jest nieodpowiedzialne i zagraża życiu maleństwa.

Urodziła szóste dziecko w ogródku wraz z mężem i dziećmi. Uważa to za zupełnie naturalne
UdostępnijYoutube/ Sarah Schmit

Sarah zdecydowała się na poród w tej postaci nie bez powodu

Można by było zadać sobie pytanie, czy nie łatwiej i bezpieczniej byłoby udać się do szpitala i urodzić dziecko pod czujnym okiem specjalistów? Sarah ma na ten temat swoje zdanie. Uważa, że atmosfera, która panuje w szpitalach, nie sprzyja ciężarnym kobietom podczas porodu, dlatego zdecydowała się na „alternatywne rozwiązanie”. Decydując się na narodziny maleństwa w przydomowym ogrodzie, mogła pokazać dzieciom, jak w rzeczywistości wyglądają narodziny. Chciała w ten sposób również udowodnić wielu ludziom, że jest to coś zupełnie naturalnego.

Kontrowersyjne nagranie zamieszczamy poniżej: 

    Źródło: ofeminin.pl, youtube.com | Fotografie: youtube.com