×

Sanepid pilnie poszukuje pasażerów 2 pociągów. Jechała nimi osoba zakażona!

Sanepid poszukuje pasażerów pociągów, którzy 31 sierpnia i 1 września podróżowali na trasie Wągrowiec-Poznań. Mogli zostać zakażeni koronawirusem.

Trasa Wągrowiec-Poznań

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wągrowcu w województwie wielkopolskim apeluje do pasażerów, którzy 31 sierpnia podróżowali pociągiem na trasie Wągrowiec- Poznań o zgłoszenie się na badania.

Jak udało się ustalić, pociągiem tym jechała osoba zakażona koronawirusem. 31 sierpnia pokonała trasę z Wągrowca do Poznania w godzinach 11:55-12:51, a 1 września tę samą trasę w przeciwnym kierunku: Poznań Wschód – Wągrowiec w godzinach 17:08-17:56.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u niej po kilku dniach, a wągrowiecki sanepid niezwłocznie rozpoczął poszukiwania pasażerów obu pociągów.

Sanepid poszukuje pasażerów pociągów

Osoby te mogły zostać zakażone wirusem SARS-CoV-2 i stanowić potencjalne zagrożenie epidemiologiczne dla osób, z którymi się stykają, w tym dla własnych rodzin. Jak napisano w oficjalnym komunikacie:

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wągrowcu uprzejmie informuje, iż u pasażera, który podróżował pociągiem na trasie Wągrowiec – Poznań Wschód w dniu 31.08.2020 r. oraz w dniu 01.09.2020 r. potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Pasażer podczas podróży siedział na końcu pociągu. W związku z powyższym osoby, które podróżowały ww. relacjami w sąsiedztwie wskazanego miejsca proszone są o niezwłoczny kontakt telefoniczny z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Wągrowcu pod numerami: tel. 67 26 85 680, 504 156 611.

Dzisiaj, 10 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 506 nowych zakażeniach koronawirusem w naszym kraju, z czego 76 potwierdzono w Wielkopolsce.

Źródła: www.fakt.pl, tvn24.pl
Fotografie: twitter.com

Polecane

Może Cię zainteresować