×

Kobieta w ciąży umarła, a lekarze postanowili wykorzystać jej ciało. To, co w nim znaleziono poruszyło cały świat

Sandr Pedro z Portugalii mieszkała ze swoim 8-letnim synem. Gdy zaszła drugi raz w ciążę, cała rodzina ogromnie się z tego cieszyła, ale wkrótce radość zamieniła się w strach.

Sandra mimo młodego wieku była schorowaną osobą. Miała już kilka razy zapalenie płuc, problemy z sercem i raz była w śpiączce. Ponadto miała guza nerki, którego trzeba było usunąć operacyjnie. Dlatego też lekarze ostrzegali 37-latkę przed zagrożeniami związanymi z ciążą.

sandra-pedro (1)

Sandra nie miała zamiaru słuchać lekarzy. Zdecydowała się zaryzykować swoje życie dla dobra dziecka.

sandra-pedro (2)

Na początku lutego 2016 roku Sandra dostała wylewu krwi do mózgu, przez co trafiła na oddział intensywnej opieki.

W tym samym czasie dowiedziała się także, że spodziewa się chłopca, ale nie zobaczy, jak dorasta i się zmienia. W połowie lutego kobieta była w stanie śmierci mózgowej. Lekarze nie spodziewali się, że dziecko przeżyje. Jak się jednak okazało, stał się cud. Cała sytuacja została dokładnie skonsultowana i lekarze wspólnie podjęli decyzję o tym, aby nie przerywać ciąży i dać chłopcu szansę na przeżycie.

sandra-pedro (3)

Od samego początku o wszystkim informowano rodzinę kobiety. Był to dla nich trudny czas, ale nie mieli wątpliwości, że należy walczyć o malca.

Sandra była martwa, a mimo to w jej łonie cały czas rozwijał się płód. Po 32 tygodniach na świat przyszedł chłopiec, który ważył 2 500 gramów. W łonie martwej matki przebywał 107 dni!

sandra-pedro (4)

Po cesarskim cięciu, odłączono Sandrę od aparatury, a jej ciało przekazano rodzinie. Ta chwila była przytłaczająca nie tylko dla najbliższych, ale i dla lekarzy, którzy nie mogli ukryć wzruszenia.

Sandra poświęciła swoje życie, aby jej synek mógł przyjść na świat. Miłość do dziecko to uczucie, które jest silniejsze od śmierci.

sandra-pedro (5)

Polecane

Może Cię zainteresować