×

Samopodpalenie przed Sejmem! 48-latek oblał się łatwopalną substancją i podpalił

Samopodpalenie przed Sejmem! Dziś około godziny 13:30 w Warszawie doszło do wstrząsającego zdarzenia. Mężczyzna oblał się łatwopalną substancją i podpalił. Dzięki interwencji policjantów szybko udało się go ugasić.

Samopodpalenie przed Sejmem

Pod Sejmem około godziny 13:30 rozegrały się dziś wstrząsające wydarzenia. Mężczyzna oblał się nieznaną substancją i podpalił. Do zdarzenia doszło przed pomnikiem AK, w pobliżu wejścia do Sejmu. W tym miejscu zazwyczaj mają miejsce konferencje prasowe polityków.

Bardzo szybko policjanci i przechodnie zorientowali się, jakie zamiary ma mężczyzna. Od razu ugaszono ciało mężczyzny, a pogotowie zabrało go do szpitala. Okazało się, że człowiek ma 48 lat. Wciąż trwa ustalanie motywów jego działania.

Robert Szumiata z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I w Śródmieściu opowiedział o szczegółach wydarzenia.

Koło Sejmu pojawił się mężczyzna, który oblał się jakąś substancją i podpalił. Natychmiast zareagowali policjanci znajdujący się w pobliżu, którzy wraz z przechodniami ugasili mężczyznę. Został on przekazany załodze karetki pogotowia, która zabrała go do szpitala.

Co było powodem samopodpalenia?

Robert Szumiata powiedział, że przy mężczyźnie nie znaleziono jakichkolwiek materiałów propagandowych.

Na razie nie znamy motywów działania 48-latka. Nie miał przy sobie żadnego listu, ani ulotek czy transparentów. Nie wznosił też żadnych okrzyków.

Centrum Informacyjne Sejmu poinformowało, że nie wie nic na ten temat. Natomiast Straż Marszałkowska nie chce tego komentować, bo „na tę chwilę nie może podawać żadnych informacji”.

Wkrótce uzyskamy więcej szczegółów na temat okoliczności zdarzenia.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować