×

Imponujący „samolot widmo” przeleciał nad Chinami. Ludzie przecierali oczy ze zdziwienia!

Jedni z nas uważają samoloty za szybkie i komfortowe środki transportu, a inni ich wręcz nienawidzą. Chińczycy natomiast stworzyli samolot widmo. Przypadł Wam do gustu?

Samolot – cud techniki

Samoloty są jednym z najwspanialszych wynalazków. Od zarania dziejów człowiek spoglądał w niebo z nadzieją, że kiedyś dołączy do ptaków w locie. Po tym, jak technika poszła do przodu, wszyscy możemy wznieść się w przestworza. Chińczycy jednak poszli o krok dalej.

Konwencja lotnicza w Nanchang

Uczestnicy Nanchang Flight Convention w 2019 roku mieli doskonałą okazję zobaczyć, jak naprawdę oszałamiające może być to, co dzieje się w powietrzu. Organizatorzy wysłali 800 pojedynczych dronów, aby rozświetlić nocne niebo. Utworzyły one znajome kształty – samolotów i śmigłowców.

Film z tego niezwykłego widowiska zobaczysz tutaj:

Działania dronów wymagały wysoce skoordynowanego wysiłku. Jednak po spektakularnych efektach widać, że było warto. W celu uczczenia historii aeronautyki w Chinach zaprezentowano różne rodzaje maszyn lotniczych.

Formacje dronów przybrały kształt wszystkiego, co lata bądź latało po niebie. Od lotniskowców, helikopterów wojskowych, myśliwców, po staromodne aeroplany.

Samolot widmo

Jedną z najbardziej spektakularnych części spektaklu był „samolot-widmo”. Oświetlał nocne niebo niesamowitym błękitem pochodzącym z rytmicznie pulsujących czerwonym światłem dronów.

Poruszały się one „od przodu do tyłu”, co wzmacniało niesamowity efekt. Samolot wyglądał, jakby leciał…

A wy lubicie latać samolotem? Czy raczej unikacie tego typu środków transportu?

Źródła: twitter.com
Fotografie: Twitter.com

Polecane

Może Cię zainteresować