in , ,

Kraków: Samochód uderzył ludzi czekających na przystanku. Są poważnie ranni

Na ulicy Balickiej w Krakowie doszło do bardzo niebezpiecznego wypadku. Samochód wjechał w przystanek i uderzył w zebranych na nim ludzi. Pięcioro z nich odniosło obrażenia.

Samochód wjechał w czekających na autobus i uszkodził przystanek

Wypadek miał miejsce na wysokości Uniwersytetu Rolniczego, na przystanku przy ulicy Balickiej. Według relacji świadków, kierowca BMW stracił panowanie nad samochodem, przez co zjechał na przeciwległy pas ruchu. Ostatecznie uderzył w grupę osób czekających na autobus komunikacji miejskiej na przystanku.

Piątka osób stojących na przystanku odniosła obrażenia, z czego dwie są ciężko ranne. W najgorszym stanie jest studentka, która została uderzona w głowę metalowym elementem konstrukcji przystanku.

samochód wjechał w przystanek
UdostępnijFacebook

Kierowca był pod wpływem alkoholu

Policjanci ustalili, że sprawcą wypadku jest 26-latek z powiatu brzeskiego. Mężczyzna został przebadany alkomatem. Test wykazał, że ma 0,3 promila w wydychanym powietrzu. Na miejscu nadal pracują policjanci i straż pożarna.

służby na miejscu wypadku w Krakowie
UdostępnijFacebook

Ze względu na wypadek, mieszkańcy Karkowa mogą spodziewać się utrudnień w komunikacji miejskiej. Pojazdy linii 218 i 226 w obu kierunkach jadą przez Rondo Ofiar Katynia i Pasternik. Autobusy linii 139 kursują tylko do Bronowic Małych.

Mamy nadzieję, że ranni w wypadku szybko wrócą do zrowia

Źródło: fakt.pl | Fotografie: Facebook