×

Sam na kwarantannie bez jedzenia i picia. Na pomoc ruszyli policjanci

Bez rodziny, sąsiadów i znajomych przebywał na kwarantannie. Kiedy skończyło mu się jedzenie, na pomoc ruszyli policjanci.

Sam na kwarantannie bez jedzenia i picia

Mieszkaniec Krakowa po powrocie z zagranicy przebywał sam w mieszkaniu bez rodziny i znajomych. Po kilku dniach kwarantanny został bez podstawowych produktów i o pomoc poprosił policjantów. Jak tłumaczy Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji:

Korzystał wprawdzie z pomocy instytucji, jednak ta zaplanowana była dopiero na następny dzień

Rodzina mężczyzny mieszka w Gdańsku, więc nie była w stanie mu pomoc.

Bezinteresowna pomoc

Kiedy policjanci przyszli sprawdzić czy mężczyzna przestrzega kwarantanny, ten wspomniał im o swoim problemie. Nie miał w domu nic do picia. Policjanci stanęli na wysokości zadania i nie nawiązując kontaktu z mężczyzną pod drzwiami zostawili mu nie tylko picie ale również jedzenie. Jak tłumaczy Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji:

Następnie w sposób wykluczający bezpośredni kontakt, przekazali żywność, pozostawiając ją przy drzwiach mieszkania, a informację o tym przekazali potrzebującemu telefonicznie.

Wzruszony mężczyzna mailowo podziękował policjantom za pomoc:

To dla mnie wspaniała postawa i bezcenna pomoc w tym czasie kwarantanny. Mogłem dzięki Panom się napić, najeść i wytrwać do niedzieli.

Takich sytuacji będzie coraz więcej?

Źródła: tvn24.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Pixabay

Polecane

Może Cię zainteresować