×

Pijana Camilla rzuciła w królową Elżbietę kieliszkiem. Na tym jednak nie poprzestała

W ostatnim czasie w rodzinie królewskiej dzieje się naprawdę sporo. Ciąża księżnej Meghan czy afera związana z nieślubnym synem księcia Karola i księżnej Camilli, o której pisaliśmy tutaj, to tylko wierzchołek góry lodowej. Teraz światło dzienne ujrzała informacja, która może wstrząsnąć nie tylko brytyjskim dworem, ale także całym światem. I pomyśleć, że to wszystko wydarzyło się podczas uroczystego lunchu…

Pijana żona księcia Karola rzuciła się na królową

W pałacu w ostatnim czasie doszło do wyjątkowo skandalicznego incydentu. Jak podaje magazyn „Globe”, Camilla, która była pod wpływem alkoholu, podczas uroczystego lunchu rzuciła kieliszkiem czerwonego wina w królową i zerwała jej cenny naszyjnik z pereł. Świadkiem całego zdarzenia był książę Karol, który jest następcą brytyjskiego tronu. Co na to teściowa? Jak się okazuje cały incydent bardzo nią wstrząsnął – w końcu nigdy nie była fizycznie zaatakowana. Nie ma się więc co dziwić, że stwierdziła, że nie chce więcej widzieć synowej. Czy kiedykolwiek jej wybaczy? Nie wiadomo, ale z pewnością nigdy jej tego nie zapomni.

Próba usprawiedliwienia

Kiedy księżna Camilla zrozumiała, że posunęła się „o krok za daleko”, zaczęła się tłumaczyć. Stwierdziła, że wymieszała leki na wątrobę z alkoholem. Pytanie tylko, czy ktokolwiek jej w to uwierzył – z pewnością nie królowa.

Konflikt, którego nie ma końca

Konflikt pomiędzy Camillą, a królową Elżbietą II trwa już od dłuższego czasu. Wystarczy cofnąć się do świąt Bożego Narodzenia, kiedy to przy królewskim stole zabrakło księżnej. Podobno powodem jej nieobecności było wtedy poważne przeziębienie… Kolejnych tego typu historii nie trzeba długo szukać. W marcu zeszłego roku głośno było również o incydencie, kiedy to księżna miała po kilku drinkach nazwać synową „nikczemną kobietą, z którą nie chce mieć nic wspólnego”.

Od samego początku za sobą nie przepadały

Camilla od samego początku nie bez powodu nie była ulubienicą królowej, która naciskała, aby Karol ożenił się z Dianą. Tak też się stało, choć książę nie darzył jej miłością i szukał uczucia gdzieś indziej. Ulokował je właśnie w relacji z Camilla. Ich romans znacznie się pogłębił, kiedy księżna Walii zginęła w tragicznym wypadku w 1996 roku w Paryżu. W konsekwencji królowa Elżbieta II zgodziła się na legalizację wieloletniego romansu Karola i Camilli, czego najwidoczniej dziś żałuje.

Elżbieta II nie toleruje cudzołóstwa i nigdy nie wybaczy Camilli, że nie zostawiła księcia Karola w spokoju, by naprawił swoje małżeństwo – tłumaczy źródło

AFP

Przypomnijmy, że swego czasu księżna Camilla była nawet nazywana „najbardziej znienawidzoną kobietą na Wyspach Brytyjskich”. 

Myślicie, że po incydencie z teściową ta ksywka do niej powróci? Czy księżna Camilla i królowa Elżbieta II kiedykolwiek znajdą wspólny język? No cóż, póki co się na to nie zanosi.

Może Cię zainteresować

zamknij