×

William zdradzał Kate, kiedy była w trzeciej ciąży? Wydano oficjalne oświadczenie

Książę William miał zdradzić księżną Kate z jej wieloletnią przyjaciółką. Ta wiadomość w ostatnim czasie obiegła media na całym świecie. Informację tę upublicznił na swoim Twitterze brytyjski dziennikarz, Giles Coren. Potwierdzać miał ją fakt, że Kate w ostatnim czasie rozkazała wykluczyć Rose Hanbury z elit. Teraz do tych rewelacji odnieśli się prawnicy Williama.

„Wszyscy wiedzą o tym romansie”

Już od kilku tygodni w mediach aż huczy od plotek o rzekomym romansie księcia Williama z przyjaciółką Kate Middleton, Rose Hanbury. Miało do niego dojść w czasie, gdy księżna Cambridge spodziewała się trzeciego dziecka. Plotki te podsyca fakt, że księżna zażądała od Williama wykluczenia byłej już przyjaciółki oraz jej męża, Davida Rocksavagema, z elit.

Giles Coren, brytyjski dziennikarz, napisał o tym romansie na swoim Twitterze:

Tak. Mają romans. Nie czytałem o tym nigdzie, ale po prostu o tym wiem. Kochani, wszyscy wiedzą o tym romansie. Nawet my, Żydzi

Do boju z plotkami ruszyli prawnicy

Przez długi czas żadna ze stron oficjalnie nie skomentowała tych doniesień. Teraz jednak wszystko się zmieniło. Do akcji wkroczyli prawnicy księżnej Kate i Williama z kancelarii prawnej London Harbottle and Lewis. Rozesłali do brytyjskich redakcji oświadczenie. Podkreślili w nim, że publikacje o rzekomym romansie członka brytyjskiej rodziny królewskiej są nieprawdziwe. Ponadto zaznaczyli, że mocno krzywdzą jego dobre imię. Na koniec dodali, że rozpowszechnianie kolejnych fałszywych wiadomości w tym temacie będzie miało swoje konsekwencje prawne.

Poza tym, że publikacja fałszywych spekulacji w odniesieniu do życia prywatnego naszych klientów jest nie tylko nieprawdziwa i wysoce szkodliwa, stanowi też naruszenie prywatności naszych klientów zgodnie z art. 8 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka

„To wręcz ostateczność!”

Duncan Larcombe, były królewski redaktor w „The Sun”, twierdzi, że wysłanie listu do mediów za pomocą kancelarii prawnej to naprawdę niezwykły krok ze strony rodziny królewskiej. Mało tego! Nazwał to wręcz działaniem ostatecznym. Według niego pałac do tej pory nie kontaktował się jeszcze z mediami za pomocą prawnika.

Miejmy nadzieję, że te informacje faktycznie są fałszywe…

Może Cię zainteresować

zamknij