×

„Rzęchpospolita Polska”. Mocna okładka „Newsweek” z polskim rządem na czele

„Newsweek” o polskim rządzie: w najnowszym numerze tygodnika pojawiła się bardzo krytyczna ocena działań czołowych polityków. Okładka wyraża więcej, niż tysiąc słów. „Władza myśli tylko o sobie” – podsumowuje „Newsweek”.

Bez litości

Gdyby każdy z nas dostał ten sam temat wypracowania „Polska pod rządami PiS”, prace z pewnością byłyby bardzo różnorodne: od tych przepełnionych pochwałami, po te, którym bliżej byłoby do kontrowersyjnego skeczu kabaretu Neo-Nówka. Partia rządząca ma pokaźne grono przeciwników, ale nadal nie brakuje też zwolenników PiS. Warto się jednak przyjrzeć faktom, a te raczej nie przemawiają na korzyść czołowych polityków. W kontekście ostatnich wydarzeń, wizja Polski „mlekiem i miodem płynącej” przypomina raczej próby zaklinania rzeczywistości.

Polska ma szansę stać się krajem zamożnym i silnym, ale nie pod rządami Prawa i Sprawiedliwości

– uważa były premier Leszek Miller.

Podobnych opinii nie brakuje. Przeciwnicy partii rządzącej wytykają politykom PiS-u opieszałość, niekompetencję, arogancję, lenistwo, trwonienie pieniędzy. Lista „grzechów” jest bardzo długa. Nie brakuje opinii, że politycy wykorzystują pandemię i wojnę w Ukrainie jako pretekst. Usprawiedliwiają w ten sposób swoje błędne decyzje, które przyczyniły się do znacznego pogorszenia sytuacji w kraju. W rezultacie walczymy z galopującą inflacją, martwimy się m.in. brakiem węgla i rosnącymi ratami kredytów. Mamy też do czynienia z jedną z największych katastrof ekologicznych w kraju. O sytuacji w służbie zdrowia czy szkolnictwie niewielu wspomina, chociaż w tych sferach jest źle, ale do tego zdążyliśmy się już przyzwyczaić.

Poczynania partii rządzącej w bezlitosny sposób podsumował najnowszy „Newsweek”.

„Newsweek” o polskim rządzie

Najnowszy numer tygodnika „Newsweek” przyciąga uwagę okładką, na której widzimy Jarosława Kaczyńskiego, Mateusza Morawieckiego i Jacka Sasina. Ten pierwszy zajmuje miejsce w rzęchu, bo tygodnik pisze o „Rzęchpospolitej Polskiej”. Dwaj pozostali panowie wyglądają, jakby udawali, że coś robią. Obok rzęcha leżą martwe ryby i klucz, którym i tak nie ma szans naprawić zdezelowanego pojazdu.

Mamy ekologiczne katastrofy, galopującą drożyznę i zimę bez węgla i gazu za pasem. Upartyjnione, pełne dyletantów i karierowiczów służby i urzędy nie działają. Władza myśli tylko o sobie

– krzyczy sierpniowa okładka „Newsweeka”.

Jak można się domyślać, w najnowszym numerze tygodnika nie zabraknie artykułów krytykujących poczynania partii rządzącej.

Trochę śmieszno, trochę straszno. Niestety towarzyszy nam graniczące z pewnością przeczucie, że tej jesieni i zimy nie będzie nam do śmiechu.

Fotografie: Pxhere, Facebook (miniatura wpisu), pxhere.com, www.facebook.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij