×

Dziennikarze dotarli do tajnego raportu rządowego. 80 procent obywateli ma się zarazić!

Dziennikarze opublikowali treść rządowego raportu w kwestii koronawirusa. Dane w nim zawarte nie są optymistyczne i przewidują najgorsze.

Rządowy raport w kwestii koronawirusa

Dziennikarze The Guardian rzekomo dotarli do tajnego rządowego raportu, który potwierdza pomysł zarażenia około 60 procent ludzi w Wielkiej Brytanii. Według dokumentu epidemia koronawirusa w Wielkiej Brytanii potrwa do następnej wiosny i może doprowadzić do hospitalizacji 7,9 miliona osób. Dane zawarto w tajnej odprawie dla Public Health England (PHE), która była skierowana do wyższych urzędników NHS. jak powiedział Paul Hunter, profesor medycyny na University of East Anglia:

Opinia publiczna musi usłyszeć, że może to trwać 12 miesięcy, ludzie będą naprawdę tym zmartwieni i przerażeni. Rok jest całkowicie możliwy. Ale ta liczba nie jest dobrze doceniana ani rozumiana.

Myślę, że liczba zachorowań spadnie latem, pod koniec czerwca, ale wróci w listopadzie, tak jak zwykła grypa sezonowa. Myślę, że będzie to trwało wiecznie, ale wraz z upływem czasu będzie mniej dotkliwe, wraz z narastaniem odporności.

Dziennikarze zacytowali dokument w którym znalazło się następujące zdanie:

Oczekuje się, że aż 80% populacji zostanie zarażonych Covid-19. Nastąpi to w ciągu najbliższych 12 miesięcy, a nawet 15% (7,9 miliona osób) może wymagać hospitalizacji.

System zdrowia jest niewydolny?

Kilka dni temu informowaliśmy o głębokim kryzysie w jakim znalazła się Wielka Brytania w kwestii pomocy medycznej. Według wspomnianego dokumentu brytyjska ochrona zdrowia nie jest w stanie poradzić sobie z dużą liczbą pacjentów z objawami koronawirusa. Problemem są same badania, ponieważ laboratoria „znajdują się pod znaczną presją popytu na ich usługi”.

Odtąd tylko bardzo poważnie chorzy, przebywający w szpitalu, oraz osoby przebywające w domach opieki i więzieniach, mogą liczyć na pomoc. Usługi testowe są tak obciążone, że nawet personel NHS nie zostanie przebadany, pomimo ich kluczowej roli i ryzyka przeniesienia wirusa na pacjentów.

Czyżby rząd na wyspach faktycznie promował tak drastyczne podejście do epidemii?

Źródła: www.theguardian.com, dorzeczy.pl, www.fakt.pl, www.onet.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter , Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij