×

Koronawirus uderza w gastronomię. Nowe obostrzenia już na dniach

Według nieoficjalnych informacji, rząd zamyka gastronomię. W piątek premier ma ogłosić decyzję o zamknięciu wszystkich pubów, barów i restauracji.

Nowe obostrzenia na dniach

W czwartek (22 października) w Polsce znów padł dramatyczny rekord zakażeń – Ministerstwo Zdrowia odnotowało aż 12 107 nowych przypadków koronawirusa, zmarło 168 pacjentów. Utrzymujący się od kilku tygodni dobowy wzrost zachorowań na Covid-19 zmusza rząd do wprowadzania nowych restrykcji.

W najbliższą sobotę (24 października) podczas konferencji prasowej, premier i minister zdrowia ogłoszą kolejne obostrzenia. Prawdopodobnie cały kraj znajdzie się w tzw. „czerwonej strefie”. Natomiast lekcje w wyższych klasach szkół podstawowych miałyby odbywać się zdalnie.

Rzecznik prasowy rządu Piotr Müller przekazał, że w piątek (23 października) także pojawiają się informacje o kolejnych działaniach podjętych przez rząd w walce z epidemią koronawirusa. Czy będzie drugi lockdown w Polsce? Taki scenariusz wydaje się coraz bardziej prawdopodobny.

Rząd zamyka gastronomię

Jak nieoficjalnie ustalił Mariusz Gierszewski z Wirtualnej Polski, w piątek (23 października) mają zostać zaostrzone restrykcje dotyczące branży gastronomicznej.

Rząd zamyka gastronomię. Od poniedziałku zamknięta będzie działalność stacjonarna gastronomii. Zamknięte będą puby i restauracje. Dozwolona będzie tylko sprzedaż na wynos. Obostrzenia zostaną ogłoszone na jutrzejszej konferencji prasowej premiera.

– informuje dziennikarz WP na Twitterze.

To jednak nie wszystko. Okazuje się, że nowe obostrzenia mają dotyczyć także młodzieży i seniorów. Osoby starsze będą mogły wychodzić z domów tylko na niezbędne zakupy i do lekarza. Z kolei osoby przed 16. rokiem życia w godzinach 9-15 nie będą mogły wychodzić z domu bez opieki osoby dorosłej.

Rząd szykuje ograniczenia dla seniorów i młodzieży. Wprowadzi zakaz opuszczania domów dla seniorów. Młodzież do 16 lat w godzinach 9-15 będzie mogła przebywać po za domem tylko w towarzystwie osób dorosłych. Obowiązywać będzie także zakaz zgromadzeń powyżej 5 os.

Czy ten scenariusz się spełni?

Źródła: wiadomosci.wp.pl, wiadomosci.radiozet.pl, wiadomosci.gazeta.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter, Freepik

Polecane

Może Cię zainteresować