×

Rząd przedłużył obostrzenia! Jest też decyzja w sprawie powrotu dzieci do szkół

Rząd przedłużył obostrzenia, które miały obowiązywać tylko do końca ferii zimowych! Minister zdrowia przedstawił na konferencji prasowej obecną sytuację epidemiczną w Polsce i poinformował o częściowym powrocie dzieci do szkół.

Stabilna sytuacja w Polsce, ale nie w Europie

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister Niedzielski powiedział, że sytuacja w Polsce wygląda stabilnie, ponieważ nie odnotowano drastycznego skoku zachorowań czy zgonów na Covid-19. Jednak w innych krajach europejskich widać narastającą trzecią falę pandemii.

Wszędzie w Europie widać narastającą trzecią falę. Widzimy w Czechach i na Słowacji, że sytuacja ulega pogorszeniu

– powiedział minister zdrowia i, jak podkreślił, nasi sąsiedzi asekuracyjnie już wydłużyli termin trwania obostrzeń.

Mamy sytuację niejednoznaczną – na zewnątrz impulsy wskazujące na rozwój trzeciej fali pandemii w Europie, a z drugiej strony stabilną sytuację w Polsce.

Rząd przedłużył obostrzenia
Twitter

Rząd przedłużył obostrzenia do 31 stycznia

Niestety i polski rząd ostatecznie zdecydował o wydłużeniu niemal wszystkich dotychczasowych obostrzeń. Jak przekazał minister zdrowia, „od 18 stycznia zostaną utrzymane wszystkie dotychczasowe obostrzenia”.

Narodowa kwarantanna miała obowiązywać do 17 stycznia 2021 r. Jednak już wiadomo, że będzie ona trwała co najmniej do 31 stycznia. Oznacza to w dalszym ciągu ograniczenie działalności m.in. branży gastronomicznej oraz hotelarskiej, a także naukę w trybie zdalnym dla starszych uczniów. Wyjątek będą stanowiły tylko dzieci z klas I-III.

Od 18 stycznia zdecydowaliśmy się na utrzymanie wszystkich dotychczasowych obostrzeń, oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach 1-3

– powiedział Niedzielski.

Powrót dzieci do szkół

Ważąc wszystkie za i przeciw oraz opierając się na modelach prognostycznych doszliśmy do wniosku, że krokiem, który możemy wykonać, jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach 1-3

– mówił minister.

Adam Niedzielski wytłumaczył też, dlaczego uruchomienie nauki w trybie tradycyjnym jest tak ważne dla najmłodszych uczniów:

Szkody związane z nieprzebywaniem dzieci klas I-III w normalnej grupie równieśniczej, w normalnym, tradycyjnym trybie edukacyjnym, to jest koszt, który nie równoważyłby w tej chwili tego ryzyka, którego nie oceniamy zbyt wysoko.

Źródła: www.onet.pl, kurierlubelski.pl, www.onet.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij