×

Ojciec Rydzyk w trybie natychmiastowym wrzucony z rozgłośni po 20 latach

Rydzyk wrzucony z kanadyjskiej rozgłośni po 20 latach współpracy, nadal nie rozumie, co się właściwie stało. Odrzuca oskarżenia o szerzenie nienawiści i antysemityzmu.

Głowa do interesów

Toruński biznesmen Tadeusz Rydzyk, który każe tytułować się „ojcem” budzi skrajne uczucia, jednak wszyscy zgadzają się co do tego, że ma głowę do interesów. Za rządów Prawa i Sprawiedliwości Rydzyk i jego coraz liczniejsze biznesy przeżywają prawdziwy renesans.  Oczywiście, apetyt wzrasta w miarę jedzenia i Rydzykowi już się parę razy wymsknęło, że miliony, które dostaje z państwowej kasy już go nie zadowalają. Jak ujawnił na jednym z cyklicznych spotkań środowisk Radia Maryja i TV Trwam „Dziękczynienie w Rodzinie”, na razie wystarczy „miliard albo dwa…”

Tadeusz Rydzyk usprawiedliwia pedofilię 2
Twitter

To oczywiście nie znaczy, że pogardzi drobniejszymi kwotami. Rydzyk z zasady nie omija okazji do tego, by kogoś oskubać. Jednym z jego ulubionych łowisk jest kanadyjska polonia. Kiedy 2 lata temu wybrał się na jej zaproszenie do Calgary, sprzedawał wejściówki po 30 dolarów kanadyjskich, czyli około 80 złotych od osoby. Kanadyjski polityk polskiego pochodzenia Thomas A. Lukaszuk, napisał wtedy skargę do diecezji, na terenie której znajduje się kościół, w którym Rydzyk pobierał opłaty:

Biorąc pod uwagę, że ten kapłan jest zaproszony, by przewodniczyć mszy i później ma wygłosić w kościele wykład, a bilety kosztują 30 dolarów, być może jakaś forma wyjaśnień byłaby w porządku.

Będzie film o ojcu Rydzyku
Twitter

Rydzyk wyrzucony z kanadyjskiej rozgłośni

Ale ziarnko do ziarnka i toruński redemptorysta w końcu sobie nagrabił. Po 20 latach nadawania w Kanadzie, Radio Maryja zostało stamtąd oficjalnie wyrzucone. Kanadyjska rozgłośnia 1320 CJMR w Oakville pod Toronto, która do tej pory transmitowała audycje Radia Maryja, zerwała współpracę. Jak potwierdził w oficjalnym piśmie do dyrekcji Radia Maryja, Matt Caine z CJMR:

Przesyłamy pismo anulujące naszą obecną umowę ze skutkiem natychmiastowym. Ostatnia emisja odbyła się 6 grudnia 2020 roku.

Dyrektor Centrali Radia Maryja w Kanadzie, ojciec Jacek Cydzik ujawnia, że otrzymał listy od organizacji, oskarżającej Radio Maryja o szerzenie nienawiści i antysemityzmu, ale kompletnie nie rozumie, skąd te oskarżenia:

Stwierdzenie, że Radio Maryja „promuje treści szerzące nienawiść, antysemickie i ksenofobiczne oraz podsyca płomień nienawiści i dyskryminacji” jest głęboko niesprawiedliwe i nieprawdziwe.

Wspomniany już Thomas A. Lukaszuk nie kryje, że aż ma ochotę otworzyć szampana. Jak napisał na Facebooku:

Wspaniały dzień dla praw człowieka w Kanadzie. Ksenofobiczny program radiowy, Radio Maryja, już więcej nie będzie nadawany na kanadyjskich falach radiowych.

 

Źródła: www.o2.pl

Może Cię zainteresować

zamknij