×

Rydzyk obraził Kaczyńskiego. A prezes PiS mówi o kłanianiu mu się w pas

W miniony weekend szerokim echem odbiły się uniżone słowa Jarosława Kaczyńskiego o kłanianiu się ojcu dyrektorowi w pas. Z tej okazji na Twitterze zawrotną karierę robi cytat, w którym przed laty ojciec Tadeusz Rydzyk obraził Lecha Kaczyńskiego nazywając go oszustem, a jego żonę czarownicą. Jak widać te mocne słowa nie przeszkadzają obydwu panom być w jak najlepszej przyjaźni.

Uniżoność szefa partii PiS

W ostatnią sobotę miało miejsce coroczne spotkanie środowisk Radia Maryja i TV Trwam. Jednym z momentów, który najbardziej przyciągnął uwagę całej Polski było wystąpienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego.

Trzeba dziękować, trzeba się w pas kłaniać ojcu dyrektorowi (…). Ja to czynię w imieniu mojej partii, w imieniu tych wszystkich, którzy nas poparli w ostatnich wyborach, czyli milionów Polaków, którzy są wdzięczni za to, że jest w Polsce ciągle rozszerzana, rozbudowywana instytucja niezwykła, łącząca to wszystko, co łączy się z nauką Chrystusa z działaniem w realnym życiu społecznym, które tworzy, buduje od fundamentów, aż po same szczyty

– powiedział przywódca Zjednoczonej Prawicy.

Wielcy nieobecni

Wielu komentatorów zauważyło przy tym, że tegoroczne spotkanie Rodziny Radia Maryja było inne, niż przez ostatnie lata. Zabrakło na nim bowiem szefa Solidarnej Polski, Zbigniewa Ziobro, jak i przywódcy Porozumienia, Jarosława Gowina. Wiele osób zastanawia się, czy oznacza to, że relacje pomiędzy tymi formacjami, a o. Rydzykiem mocno się ochłodziły? Czyżby już tak nie potrzebowali wsparcia wszechwładnego kleryka, albo on ich?

To, że wpływ Rydzyka na formację rządzącą pozostaje ogromny nie ulega wątpliwości. Zwłaszcza po tak uniżonych słowach Kaczyńskiego. Nie może być lepszego wyrazu tego, że politycy cały czas z założycielem Radia Maryja liczą się, jak z nikim innym.

Rydzyk obraził Kaczyńskiego

I właśnie z tego szydzi od weekendu Twitter. Jeden z popularnych komentatorów przypomniał słowa jakie przed laty wypowiedział Rydzyk na swojej toruńskiej uczelni, pod adresem ówczesnej pary prezydenckiej:

O. Rydzyk o Marii i Lechu Kaczyńskich w 2007 r.: „Prezydentowa to czarownica, która powinna się poddać eutanazji. Prezydent to oszust ulegający lobby żydowskiemu”

J. Kaczyński dzisiaj: „Trzeba się w pas kłaniać ojcu dyrektorowi. Dziękuję w imieniu mojej partii i naszych wyborców”

Wielu internautów w związku z tym pozwoliło sobie zadać pytanie, kto tak naprawdę rządzi Polską: czy „samotny pan z kotem z Żoliborza” (czyli Jarosław Kaczyński), czy może tak naprawdę ojciec dyrektor z Torunia (Tadeusz Rydzyk)?

Źródła: www.se.pl, twitter.com, niezalezna.pl
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Wikimedia

Polecane

Może Cię zainteresować