×

Rydzyk o DPSie w Jordanowie. Skandaliczne słowa z ust duchownego

Tadeusz Rydzyk o DPSie w Jordanowie. Duchowny określił skandal wokół przemocy z udziałem sióstr zakonnych… nagonką na Kościół. Jego słowa wywołały ogromne oburzenie wśród Polaków.

Zakonnice znęcały się nad chorymi dziećmi w DPSie w Jordanowie

Wydarzenia, które miały miejsce w jednym z Domów Pomocy Społecznej, wstrząsnęły całą Polską. Przypomnijmy, zakonnice znęcały się nad dziećmi w DPSie w Jordanowie. Co więcej, reportaż Dariusza Farona i Szymona Jadczaka z Wirtualnej Polski ukazuje, że mieszkańcy ośrodka byli bici, poniżani i zastraszani przez siostry zakonne. Prawda wyszła na jaw, po tym jak światło dzienne ujrzały relacje i zeznania przebywających w nim osób.

Jedna z sióstr dręczy podopiecznych fizycznie i psychicznie. Pewna dziewczynka została przez nią pobita, a także skopana na podłodze. Nie jest ona jedyną ofiarą przemocowej zakonnicy

– powiedziała w wywiadzie dla WP Wanda, była pracownica ośrodka.

Prokuratura Okręgowa w Krakowie prowadzi już śledztwo ws. znęcania się nad mieszkańcami jordanowskiegu DPSu. Co więcej, dwie siostry zakonne usłyszały już zarzuty. Grozi im od 6 miesięcy do nawet 8 lat więzienia. Co więcej, w sprawę zaangażował się również Rzecznik Praw Obywatelskich. Ponadto Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zleciło wszystkim wojewodom przeprowadzenie kontroli we wszystkich DPSach w Polsce.

Los Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie

W obliczu skandalu siostry prezentki z Jordanowa zgodziły się oddać pieczę nad DPSem – informację tę potwierdziła rzeczniczka prasowa wojewody małopolskiego. W związku z tym obecnie za DPS w Jordanowie odpowiada powiat suski.

Rydzyk o DPSie w Jordanowie

Głos w sprawie piekła w DPSie w Jordanowie zabrał we wtorek na antenie Radia Maryja katolicki magnat medialny Tadeusz Rydzyk. Duchowny gościł w audycji wojewodę małopolski Łukasz Kmitę, któremu podlega starosta powiatowy sprawujący kontrolę nad DPSami.

Słyszałem, że tam zostały zwolnione jakieś osoby z pracy. I to też jest pytanie, czy nie zostało to wszystko jakoś tam zmontowane, prawda? Bo to też może być

– zwrócił się podczas audycji do wojewody Tadeusz Rydzyk, który dodał, że „kiedyś atakowano inne siostry zakonne z trudnego domu, w którym przebywali trudni pacjenci”.

Ktoś chciał zarobić na tym i zaatakował. A poza tym nienawidzi Kościoła i chce z Kościołem walczyć (…). Uderzają w biskupów, uderzają w księży, a teraz w siostry zakonne. Chcą obrzydzić ten Kościół, obrzydzić osoby duchowne i realizować swój plan bez Boga. Mnie się wydaje, że jeżeli cokolwiek zrobi ksiądz czy siostra zakonna, to wszystko jest be. Ja wyobrażam sobie te dwie siostry, które zostały tak sponiewierane. Jak tak można? Jak tak można?

– kontynuował Rydzyk.

Co więcej, katolicki magnat medialny przekonywał również, że reportaż Wirtualnej Polski, w którym ujawniono, co działo się w DPSie w Jordanowie, ma na celu „niszczenie dobrego imienia i ludzi”.

Jeżeli były zwalniane osoby, one to spreparowały, namówiły jakąś matkę. Bardzo często jest to po to, żeby osiągnąć zyski materialne. Znam takie przypadki. Ostrożnie z ferowaniem wyroków i uważajmy na media. To jest obliczone na działanie, żeby ludzie ludziom powtarzali te plotki, oszczerstwa i żebyśmy się nawzajem niszczyli, a nie budowali dobrze. Alleluja i do przodu. Dla Boga i Ojczyzny

– zakończył Tadeusz Rydzyk.

Co myślicie o słowach Tadeusza Rydzyka? Co więcej, czy zgadzacie się z jego argumentacją czy wręcz przeciwnie, uważacie, że totalnie odpłynął?

Źródła: www.newsweek.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), www.instagram.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij