×

Ruchome schody wciągnęły dziecko. 3,5-latek krzyczał: „Mamo, ratuj!”

Ruchome schody wciągnęły dziecko w jednej z wrocławskich galerii handlowych. 3,5-letni chłopiec ma złamane śródstopie, a jego przeraźliwy krzyk był słyszany niemal w całym centrum.

Dramat w galerii handlowej

Dramatyczne sceny rozegrały się w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu. Kiedy matka z dwojgiem dzieci wjeżdżała na piętro ruchomymi schodami, doszło do uwięzienia stopy jej 3,5-letniego synka w szczelinie między schodami a barierką.

Kobieta próbowała wyswobodzić stopę chłopca, który przerażony krzyczał:

Mamo, mamo, ratuj!

Na pomoc ruszyli zaalarmowani klienci galerii. Jednej z osób udało się zatrzymać schody, ale sytuacja nadal była poważna. Jak wspomina matka chłopca w rozmowie z portalem Gazeta Wrocławska:

W tamtej chwili byłam pewna, że nie udało się wyciągnąć nóżki i że syn będzie musiał mieć amputowaną stopę. Wiele osób podawało jakieś nożyczki, scyzoryki. Musieliśmy jednak zaczekać na straż pożarną i pogotowie.

Ruchome schody wciągnęły dziecko

Nóżkę dziecka wydobyła ze szczeliny dopiero przybyła na miejsce straż pożarna ze specjalistycznym sprzętem. Jak potwierdza rzecznik prasowy wrocławskiej straży, Tomasz Szwajnos:

Rzeczywiście, interweniowaliśmy w tym miejscu. Bucik chłopca trzeba było rozcinać specjalnymi nożyczkami, takimi, których zwykle używa się do rozcinania pasów bezpieczeństwa w czasie wypadków.

Po uwolnieniu stopy chłopca, okazało się, że doszło do uszkodzenia, tak poważnego, że konieczna jest pomoc lekarska. Prześwietlenie wykazało złamanie śródstopia. Policja prowadzi czynności wyjaśniające na terenie galerii handlowej. Przesłuchano świadków i zabezpieczono nagrania z monitoringu.

Jak zapewnia Galeria Dominikańska w specjalnym oświadczeniu:

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, pomocy dziecku udzielił pracownik centrum handlowego, a następnie również odpowiednie służby. Od momentu zdarzenia trwają działania mające na celu ustalenie, co było jego przyczyną. Wszystkie procedury, zapewniające prawidłowe funkcjonowanie schodów, były dopełnione.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: wiadomosci.onet.pl, dziennikpolski24.pl
Fotografie: Pixabay/Zdj. ilustrujące (miniatura wpisu), Pixabay

Polecane

Może Cię zainteresować