×

To było zaledwie jednodniowe małżeństwo. Pan młody zdecydowanie przesadził

Wydawać by się mogło, że dzień, w którym para mówi sobie sakramentalne TAK, to najpiękniejszy dzień w życiu dla wszystkich nowożeńców. Od każdej reguły są jedna wyjątki. Takim wyjątkiem jest bez dwóch zdań jednodniowe małżeństwo pewnej pary. Powiedzieć, że ta panna młoda rozczarowała się dniem zaślubin i została ośmieszona przez małżonka, to jak nie powiedzieć nic.

Rozwód po jednym dniu. Jaki powód?

Na małżeństwie jej nigdy nie zależało. Mimo to cieszyła się, kiedy partner się jej oświadczył. Od tego momentu oboje odliczali dni do tego wielkiego dnia. Oboje podzielili się obowiązkami i uzgodnili wszelkie szczegóły, wierząc, że czeka ich najpiękniejszy dzień w życiu i piękna, wspólna przyszłość. Tak się jednak nie stało.

Historia rozstania pary ujrzała światło dzienne po tym, jak młoda kobieta napisała do jednej z amerykańskich redakcji o tym, co ją spotkało. Opowiedziała, jak w obecności gości została upokorzona przez świeżo upieczonego męża. Uważa, że mężczyzna zrobił coś niewybaczalnego, tym bardziej że wcześniej prosiła go, aby nie robił. On natomiast nie mógł się powstrzymać i musiał wykorzystać taką okazję.

Już na samym początku podkreśliłam partnerowi, że mam do niego tylko jedną prośbę — nie chciałam, aby moja głowa wylądowała w ślubnym torcie

– powiedziała panna młoda.

jednodniowe małżeństwo
Wikimedia Commons

Teraz już wiesz, co wydarzyło się dalej. Małżonek podczas krojenia tortu weselnego, złapał „ukochaną” za głowę i włożył ją w ciasto. Miał nadzieję, że wszyscy będą się świetnie przy tym bawić. Tymczasem zniszczył wszystko, a przede wszystkim zrujnował małżeństwo w mgnieniu oka. Panna młoda już następnego dnia oznajmiła mężowi, że chce rozwodu, ponieważ nie ma do niej szacunku i nie liczy się z jej zdaniem.

Postąpiłabyś na jej miejscu podobnie?

jedniodniowe małżeństwo
Raxpixel

Rozwody w Polsce. Statystyki

W ostatnich latach rozwody w Polsce stają się coraz popularniejsze. W całym 2020 roku było w Polsce 144,9 tys. ślubów i 51,2 tys. rozwodów. Dane resortu tylko z trzech półroczy lat 2019-2021 pokazują, że łącznie do sądów wpłynęło ponad 115 tys. spraw o rozwód. Ze statystyk wynika więc, że średnio rozpada się co trzecie małżeństwo. Najczęstszymi przyczynami rozwodów w Polsce są kolejno: niezgodność charakterów, niedochowanie wierności małżeńskiej, nadużywanie alkoholu, nieporozumienia na tle finansowym i negatywny stosunek do innych członków rodziny.

Ile trwało najkrótsze małżeństwo na świecie?

Czy wiesz, że najkrótsze małżeństwo świata trwało zaledwie… 3 minuty? Jak to możliwe? Okazuje się, że pan młody zrobił coś, co zmusiło małżonkę do szybkiego rozwodu. Chwilę po wypowiedzeniu słów przysięgi, panna młoda potknęła się o róg dywanu i upadła. Pan młody, zamiast pomóc świeżo upieczonej żonie, zaczął rzucać pod jej adresem wyzwiskami i złośliwościami. Małżonka nie wytrzymała i zażądała rozwodu. Para pochodziła z Kuwejtu.

Źródła: www.ofeminin.pl
Fotografie: Youtube (miniatura wpisu), www.rawpixel.com

Może Cię zainteresować

zamknij