×

Rozwiedli się przez sanatorium. Wcześniej hucznie świętowali swoje złote gody

Rozwiedli się przez sanatorium, które okazało się być prawdziwym „sanatorium miłości”. Mąż w wyniku wakacyjnego romansu postanowił rozpocząć nowe życie po 70-tce.

Rozwiedli się przez sanatorium

Małżeństwo z półwiecznym stażem hucznie obchodziło rocznicę ślubu. Była uroczystość w Urzędzie Stanu Cywilnego, kwiaty i gratulacje. Niedługo później mąż wybrał się do sanatorium. Tam zakochał się bez pamięci w koleżance z turnusu. Seniorzy wywołali skandal, bo uwadze innych kuracjuszy nie uszło, że pod koniec pobytu spędzali noce razem. Swoją drogą nic dziwnego, że reality show TVP Sanatorium miłości cieszy się taką oglądalnością. Jak widać, przedstawia samo życie…

Po powrocie ku osłupieniu żony i dzieci, będących już w dobrze średnim wieku, niewierny mąż oznajmił, że rozpoczyna nowe życie po 70-tce. Nowa ukochana jest o kilka lat młodsza. Jak donosi Gazeta Pomorska, kilka miesięcy po powrocie seniora z sanatorium sąd orzekł rozwód pary z 50-letnim stażem.

Podwójne życie

Jak wynika ze statystyk, na 39 milionów Polaków przypada 7 milionów singli. Są wśród nich panny i kawalerowie, lecz także wdowcy, wdowy, rozwodnicy. Często uważają samotne wakacje za świetną okazję do nawiązania nowej znajomości, a niewykluczone, że i romansu.

Polacy są zresztą zaskakująco wyrozumiali wobec romansów. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez serwis randkowy eDarling, ponad połowa obywateli, a konkretnie 54 proc. przyznaje się do wakacyjnych flirtów. 95 proc. kobiet i mężczyzn potwierdza, że na wakacjach lubi poznawać nowych ludzi, przy czym bardziej otwarte w tej sprawie są panie. Tylko 2 proc. Polaków jest zdania, że urlop należy spędzać w tym samym gronie w jakim się przyjechało i nie poszerzać kręgu znajomych.

Opracowany przez IQS Obraz obyczajowości seksualnej współczesnych Polaków wyraźnie stwierdza, że blisko 70 proc, dorosłych Polaków uważa, że zaznało prawdziwej miłości. 65 proc. jest w stałych związkach. Przy czym 10 proc. z nich w dwóch jednocześnie…

Niewierność przyczyną rozwodów

Co ciekawe, chociaż dla mężczyzn małżeństwo nie jest przeszkodą do nawiązania romansu, kobiety wyraźnie dzielą swoje życie na okres przedmałżeński i po ślubie. Póki są singielkami i w wolnych związkach, nie widzą nic złego w zdobywaniu doświadczeń na boku. Entuzjazm w tej kwestii gaśnie dokładnie w dniu ślubu. U mężczyzn natomiast wstąpienie w związek małżeński zmienia niewiele, a bodaj nic.

Tak, jak pokazał przykład seniora w „sanatorium miłości”. I nie jest on jedyny. Z danych GUS wynika, że niewierność małżeńska tylko w zeszłym roku stała się powodem rozwodu prawie 3900 par Polaków.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: pomorska.pl, www.popularne.pl
Fotografie: pixabay (miniatura wpisu), Pixabay, Freepik

Może Cię zainteresować