×

9 prostych sposobów, aby odróżnić podróbkę perfum od ich oryginału

Bardzo prawdopodobne, że natkniesz się na podrabiane perfumy kupując je przez internet lub poza perfumerią. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że do wielu perfumerii również docierają podróbki.

Wyrafinowane triki nie tylko sprawiają, że czujesz się oszukany, ale mogą również zaszkodzić zdrowiu. Jadnak mamy dla was kilka porad, jak rozróżnić oryginał od wyrafinowanego falsyfikatu.

Opakowanie

perfumy (4)
bubr

Autentyczne zapachy zazwyczaj zapakowane są w celofan, który jest gruby i dokładnie przylega do pudełka. Niewłaściwie owinięta folia może świadczyć o tym, że perfumy są podrobione.

Klejenie i szwy

perfumy (5)
pinterest

W przypadku podróbek, opakowanie perfum jest uszczelnione w nieatrakcyjny sposób. Spoina jest duża i widzimy na niej nadmiar kleju. Prawdziwe perfumy będą mieć zawsze opakowanie bez skazy.

Pudełko

perfumy (8)
lubimaidacha.mirtesen

Oryginalne opakowanie wykonane jest z wysokiej jakości tektury i chroni butelkę przed uszkodzeniem. Wewnątrz pudełka znajduje się specjalna konstrukcja utrzymująca butelkę na miejscu.

Etykieta i oznakowanie

perfumy (6)
bubr

Strzałka pokazująca w prawo powinna być ciemniejsza niż ta, która pokazuje w lewo. Również nie wahaj się sprawdzić stronę internetową producenta.

Design

perfumy (3)
dior&makeup

Nie zapomnij sprawdzić projekt butelki!

Kolor perfum

perfumy (2)
chanelmademoiselle

Znane marki nie używają zbyt wielu barwników, dlatego też zazwyczaj kolory perfum są pastelowe. Jaskrawe kolory mogą świadczyć o chemikaliach dodawanych do podróbek.

Zakrętka

perfumy (1)
upsocl

Zakrętka powinna być idealnie symetryczna. Chyba, że producent przewidział inny projekt.

Numer seryjny

perfumy (7)
bubr

Numer seryjny powinien znajdować się na dnie butelki, ale nie być przyklejony! Również numer seryjny z butelki powinien być identyczny jak ten na pudełku. W przypadku pudełka powinien być nadrukowany lub wybity.

Butelka

perfumy (9)

Autentyczne perfumy będą miały wysokiej jakości butelkę. Szkło powinno być gładkie i cienki. Podróbka będzie gorzej wyprofilowana i nieco szorstka.

Może Cię zainteresować

zamknij