×

Rozpacz z powodu prezentów komunijnych. Chłopiec wpadł w szał

Rozpacz z powodu prezentów komunijnych u dziecka to coś, czego chciałby uniknąć każdy kochający rodzic. Jej się nie udało. Po komunii swojego dziecka pani Agnieszka zaczęła się zastanawiać, czy odpowiednio wychowuje syna. Syna, który wpadł w szał, bo nie dostał tego, czego oczekiwał.

Rozpacz z powodu prezentów komunijnych

Pierwsza Komunia Święta powinna mieć przede wszystkim znaczenie duchowe. Powinna to w tym przypadku bardzo dobre określenie. Rzeczywistość bardzo często pokazuje bowiem, że najważniejsze są prezenty, względem których dzieci mają coraz bardziej wygórowane oczekiwania.

Rozpacz z powodu prezentów komunijnych
Piqsels

Czytelniczka portalu „Mamo to ja”, pani Agnieszka, opisała sytuację związaną z jej synem Michałem, który przystępował w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej. Kobieta nawiązała do przyjęcia komunijnego, a dokładniej prezentów, które otrzymał chłopiec. Nie ukrywa, że przeżyła szok. Kiedy doszło do ich wręczania jej dziecku, chciała zapaść się pod ziemię. Powodem był fakt, że w ogólne nie usatysfakcjonowały Michała.

Chłopiec liczył na to, że dostanie od ojca chrzestnego quada, a od matki chrzestnej dobrego laptopa. Zamiast tego dostał od gości m.in. elektryczną hulajnogę, bezprzewodowe słuchawki, smartwatcha i koperty, w których znajdowało się po 200-300 złotych. Kiedy Michał zobaczył wszystkie prezenty, uznał, że to zdecydowanie za mało. Wpadł w szał i zaczął wykrzykiwać, że wszyscy mogą już iść. Zareagowała matka chłopca, która zaczęła uświadamiać mu, że „najważniejsze jest przyjęcie Jezusa do swojego serca, a nie drogie prezenty”.

Jak myślicie, czy takie tłumaczenie okazało się być wystarczające?

Rozpacz z powodu prezentów komunijnych
Pxhere

Ksiądz o prezencie na Komunię. Został zapytany, co podarować dziecku.

Źródła: parenting.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), pxhere.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij