Właściciel pizzerii zobaczył, że bezdomni grzebią w śmieciach. Na drzwiach umieścił karteczkę

Pizzeria Fargo w Północnej Dakocie pomaga bezdomnym i nie są to tylko puste słowa rzucane po to, aby zyskać klientów. W ciągu zaledwie dwóch lat rozdali ponad 142 000 kawałków pizzy, a wszystko zaczęło się od krótkiego liściku.

Jenny i Mike Stevens otworzyli franczyzę Little Caesars Pizza w maju 2015 roku

Cztery miesiące później para i ich dwie dorosłe córki zauważyli, że przez dwie godziny tuż obok ich lokalu przy stacji benzynowej siedział bezdomny mężczyzna.

Lewandowska przez przypadek ujawniła na zdjęciu swój tatuaż. Posypały się komentarze

Moje córki i ja wyglądałyśmy przez okno i mówiłyśmy, że powinniśmy coś dla niego zrobić. Zaniosłyśmy mu pizzę. Był tak wdzięczny i tak łaskawy, że w końcu zaczęłyśmy robić to też dla innych osób

Właściciel pizzerii zobaczył, że bezdomni grzebią w śmieciach. Na drzwiach umieścił karteczkęUdostępnij

W lecie 2016 roku para zdała sobie sprawę, że bezdomni szukają nawet jedzenia w śmietniku przy lokalu, dlatego Mike umieścił przed wejściem taką notatkę:

„Do każdego, kto przegląda nasze śmieci w poszukiwaniu jedzenia: Jesteś człowiekiem wartym więcej niż posiłek ze śmietnika. Proszę, wejdź do nas w czasie otwarcia naszego lokalu, a dostaniesz od nas darmowy kawałek gorącej pizzy i szklankę wody. Bez zbędnych pytań”.

W listopadzie 2016 roku zaczęli pracować z jednym schroniskiem dla bezdomnych w okolicy, oferując więcej darmowych pizzy. Chociaż Mike walczył wówczas z białaczką, skupił się na tym, jak pomagać innym.

Właściciel pizzerii zobaczył, że bezdomni grzebią w śmieciach. Na drzwiach umieścił karteczkęUdostępnij
Okrzyknięto ją najbrzydszą kobietą świata. Była przedmiotem kpin całego społeczeństwa

„Mamy więcej niż potrzebujemy, ci ludzie walczą o znalezienie następnego posiłku, więc dlaczego by nie pomóc?”

Pizze są świeżo upieczone, a następnie zamrożone, zanim zostaną wysłane, aby schroniska mogły z nich korzystać w razie potrzeby. Wolontariusze przychodzą także do sklepu co tydzień, aby odebrać pizze.

Mike działał aktywnie i pomagał bezdomnym aż do swojej śmierci w grudniu 2017 roku. Zawsze mówił bliskim: „Wszyscy jesteśmy tacy sami. Nigdy o tym nie można zapomnieć”.

Właściciel pizzerii zobaczył, że bezdomni grzebią w śmieciach. Na drzwiach umieścił karteczkęUdostępnij

Piękny gest… Wszyscy pragniemy tylko tego, aby być szczęśliwi

Zobacz także:

Źródło: today.com | Fotografie: imgur.com