×

Tak wyglądają ofiary wczorajszej masakry w Las Vegas. Większość z nich to zwyczajni ludzie

W Las Vegas podczas festiwalu muzyki country Route 91 Harvest doszło do strzelaniny. W jej wyniku zostało rannych przynajmniej 527 osób, a co najmniej 59 straciło życie.

Impreza miała miejsce w niedzielę na terenie Mandalay Bay Resort and Casino. Napastnik, Stephen Paddock, strzelał do bawiących się ludzi z okna pokoju hotelowego, znajdującego się na 32 piętrze budynku. Po wszystkim, w czasie policyjnego szturmu, popełnił samobójstwo.

Oto pierwsze ofiary, które udało się zidentyfikować:

Jack Beaton

Ten dzielny mężczyzna zginął od strzałów, ponieważ w czasie ataku ochraniał swoją żonę. Chwilę przed śmiercią opublikował zdjęcie z tragicznie zakończonego festiwalu.

Christopher Roybal


Christopher był weteranem i walczył w Afganistanie. Jego przyjaciołom trudno jest uwierzyć, że przeżył wojnę, w czasie której został raniony i powrócił do domu, a zginął w czasie zwykłego festiwalu muzycznego. Ostatni post byłego żołnierza na Facebook’u dotyczył tego, jak to jest być postrzelonym.

Neysa Tonks

Była wspaniałą mamą trzech cudownych chłopców. Tuż po śmierci kobiety jej przełożony napisał, że jego firma straciła nie tylko wspaniałego pracownika, ale i fantastyczną koleżankę, która wprowadzała pomiędzy mury ich firmy wiele ciepła, pogody ducha i uśmiechu.

Firma prowadzi zbiórkę pieniędzy dla rodziny zmarłej.

Sandy Casey

Sandy była ciepłą i pogodną osobą. Uczyła w Manhattan Beach Middle School w Kalifornii. Przez 10 lat pomagała uczniom z trudnościami. Wszyscy bliscy oraz jej koledzy z pracy, a także uczniowie są zrozpaczeni.

Straciłyśmy wspaniałego nauczyciela, który poświęcił swoje życie, aby pomagać najbardziej potrzebującym uczniom naszej szkoły. Żegnaj Sandy

Denise Burditus

Kobieta odeszła w ramionach swojego męża po 32 latach wspólnego życia. Była matką, a wkrótce miała zostać też babcią. Na kilka godzin przed śmiercią kobieta opublikowała zdjęcie z festiwalu, na którym miała miejsce masakra.

Angie Gomez

Jakiś czas temu skończyła liceum i podjęła studia. Chciała zostać pielęgniarką i pomagać innym. Przez całe swoje życie troszczyła się o wszystkich wokół. Była ciepłą i pogodną osobą. Przyjaciele bardzo przeżywają to, co się stało i nie mogą uwierzyć, że już nigdy nie zobaczą jej uśmiechu.

Quinton Robbins

Miał 20 lat i studiował na University of Nevada w Las Vegas. Jeden z jego przyjaciół wyznał, że ten młody człowiek miał na niego duży wpływ i to właśnie dzięki niemu stał się tym, kim jest dziś. Zawsze gdy wpadał w kłopoty lub miał przed sobą trudny wybór, prosił go o radę. Jeśli nie miał takiej możliwości, starał się zastanowić nad tym, co Quinton zrobiłby na jego miejscu.

Sonny Melton

Był pielęgniarzem. W festiwalu uczestniczył wraz ze swoją żoną. Po jego śmierci kobieta, w czasie oświadczenia dla prasy, powiedziała, że bardzo chciałaby, aby wszyscy dowiedzieli się, jak wspaniałym mężczyzną był jej mąż, ale na razie nie jest w stanie nawet oddychać.

Jordan McIldoon

Jordan był Kanadyjczykiem. W USA mieszkał wraz ze swoją dziewczyną, z którą był tej przerażającej nocy na koncercie. Jego rodzice są załamani stratą jedynego syna. Czekają na przyjazd jego ciała do domu.

Jessica Klymchuk

Była Kanadyjką, a do USA przyjechała na wycieczkę wraz ze swoim narzeczonym. Samotnie wychowywała czworo dzieci.

Charleston Hartfield

Był policjantem na służbie. Jego rodzina prosiła o uszanowanie ich prywatności w tym trudnym dla nich czasie.

Może Cię zainteresować

zamknij