×

51-latek najpierw upijał swoje ofiary, a później je zjadał. Dopuszczał się też innych czynów

W Rosji zatrzymano kanibala. Na ofiary wybierał osoby, które chętnie piły z nim wódkę. Najpierw upijał swoje ofiary, aby później je zabić. Morderstw dokonał między 2016 a 2017 rokiem. Według badań psychologicznych jest całkowicie zdrowy.

 W Rosji zatrzymano kanibala

O Sprawie informuje rosyjska agencja prasowa TASS oraz Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej. Zatrzymany 51-letni mieszkaniec Rosji najpierw spotykał się z ofiarami i chętnie z nimi spożywał alkohol. Następnie zabijał je nożem i ćwiartował. Częściowo zjadał zwłoki. Ustalono, że kanibal wyrzucał resztki do rzeki Wołczynicy i jeziora Butygino. W ten sposób pozbawił życia trzech swoich kompanów od kieliszka.

pixabay.com

Zarzuty

Zatrzymany kanibal miał także inne wykroczenia na swoim koncie. W przeszłości miał już problemy z prawem. Nie tylko ludzie byli zagrożeni w jego pobliżu. Regularnie polował na miejscowe zwierzęta, także gospodarcze.

Oprócz kanibalizmu oskarżony regularnie zabijał i zjadał koty, psy oraz inne małe zwierzęta i ptaki, których szczątki, wraz z ludzkimi, zostały znalezione w workach. Zwracając uwagę na szczególną bezczelność, brak skrupułów i opanowanie mężczyzny, który po zabiciu jednej z ofiar zamieszkał w jej mieszkaniu, mówiąc rodzicom zabitego, że ich syn wyjechał do pracy w innym mieście i wynajął mu mieszkanie – poinformował Komitet Śledczy

Bliscy zamordowanego nie uwierzyli i zawiadomili o sprawie policję. Ta rozpoczęła poszukiwania zaginionego i przesłuchała kanibala. Aresztowano go jakiś czas temu, teraz do sądu trafił akt oskarżenia. Postawiono mu zarzuty zabicia trzech osób w celu pozyskania tkanek ludzkich.

Ciała zostały odnalezione w torbach porzuconym w okolicach rzeki. Za tę zbrodnię grozi mu dożywocie. Psychiatrzy przebadali podejrzanego. Okazało się, że jest w pełni poczytalny. To nie jedyne przypadki kanibalizmu za wschodniej granicy. Rok temu pisaliśmy o sprawie mężczyzny, który zjadł swojego współlokatora. Pomagała mu przy tym 12-letnia dziewczynka. Ostatecznie w kwietniu tego roku 22-letni kanibal-pedofil Arkady Zwerew zmarł po próbie samobójczej.

flickr.com

Archangielsk to miasto w północnej części europejskiej Rosji, stolica obwodu archangielskiego i rejonu primorskiego. Miasto leży na dwóch brzegach rzeki Dwiny. Archangielsk był głównym portem Rosji do roku 1703. Archangielsk to duży ośrodek naukowy i przemysłowy. Zamieszkuje go przeszło 350 tyś. mieszkańców. W herbie miasta znajduje się Archanioł Michał. Według legendy pokonał demona i strzeże miasta przed siłami nieczystymi. Czyżby kanibal był manifestacją złych mocy?

Źródła: gazeta.ru, www.mk.ru, www.tvn24.pl
Fotografie: Materiał wideo Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej, pixabay.com, www.flickr.com

Może Cię zainteresować

zamknij