×

Rosyjska kolumna wojskowa zniszczona. Pomogły wiadomości na czacie!

Rosyjska kolumna wojskowa zniszczona w obwodzie kijowskim. Wszystko dzięki… wiadomościom przesłanym na czacie. Tak komunikatory pomagają Ukraińcom w walce z wrogiem.

Rosyjska kolumna wojskowa zniszczona

Czy komunikator internetowy może się przydać na wojnie? Okazuje się, że odpowiednio wykorzystany może stanowić nieocenioną pomoc. Jak podaje agencja Ukrinform, Ukraińcom udało się zniszczyć rosyjską kolumnę wojskową dzięki wiadomościom, wysłanym na oficjalnym czacie.

Rosyjska kolumna wojskowa została zniszczona w obwodzie kijowskim dzięki wiadomościom o przemieszczaniu się wrogiego sprzętu, które wysłali Ukraińcy na specjalnym oficjalnym czacie

– czytamy w komunikacie agencji.

Wiadomości o przemieszczaniu się wroga na oficjalnym czacie @stop_russian_war_bot każdego dnia przynoszą nowe zdobycze

– przekazała z kolei państwowa służba łączności specjalnej na Telegramie.

„Ogniste pozdrowienia”

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poprzez czat oznaczyła współrzędne wrogiego sprzętu, znajdującego się w obwodzie kijowskim. Sprzęt ten był oznakowany literą „V”. Gdy wiadomości pojawiły się na czacie, zweryfikowano je, a następnie przekazano wojskowym. Dzięki temu Ukraińcy odnieśli kolejny sukces w walce z najeźdźcą.

Wynik widać na zdjęciu: ogniste „powitanie” okupantów

– czytamy na Facebooku.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy apeluje do osób, które przebywają w kraju o przesyłanie sygnałów o zaobserwowanych pojazdach rosyjskiego wojska na oficjalnego chatboxa „Stop Russian War” na Telegramie.

Prosimy o przesyłanie danych w sposób jasny i uporządkowany z najdokładniejszym czasem i geolokalizacją

– poproszono.

Podczas poniedziałkowego przemówienia prezydent Zełenski poinformował, że „Rosja w ciągu 30 lat nie straciła tyle sprzętu wojskowego, ile straciła w ciągu minionych 13 dni”.

Ale mają jeszcze wystarczająco dużo maszyn na morderstwa

– zaznaczył.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij