×

Rosjanie zmieniają tablice rejestracyjne! Chcą ukryć swoje pochodzenie?

Rosjanie zmieniają tablice rejestracyjne w swoich samochodach. Zakrywają charakterystyczne znaki, aby ukryć swoje pochodzenie? Do sieci trafiło właśnie zdjęcie jednego z takich aut. Internauci wyłapali na nim jeden szczegół.

Dewastacje mienia rosyjskiego jako sprzeciw wobec wojnie

Niemal od początku inwazji wojsk Władimira Putina na Ukrainę wielu Rosjan znalazło się w kłopotliwej sytuacji. Spora część z nich nie popiera działań swojego prezydenta. Jednak są i tacy, którzy stają za nim murem. Jednak niezależnie od tego, jakie jest ich zdanie czy jakie są ich poglądy polityczne wszyscy Rosjanie muszą mierzyć się z konsekwencjami tego, co dzieje się w Ukrainie.

Nie tylko poza granicami swojej ojczyny, ale i we własnym kraju. Na przykład przez dotkliwe sankcje. Wiele znanych firm ze świata mody czy też technologii wycofało się bowiem z Rosji. Doszło też nawet do wyłączenia Rosjanom Instagrama czy innych mediów społecznościowych. Co więcej, niektórzy sportowcy rosyjscy dostali zakaz występowania na arenie międzynarodowej.

W mediach pojawiały się także doniesienia, że w wielu krajach dochodziło do napaści na Rosjan, czy też niszczenia ich mienia. Ludzie zdenerwowani sytuacją na Ukrainie robili to nie wiedząc nawet, jakie poglądy reprezentuje dana osoba. Na wszystkim zaważał jedynie fakt, że jest narodowości rosyjskiej. Dlatego niektórzy Rosjanie postanowili ukrywać swoje pochodzenie.

Rosjanie zmieniają tablice rejestracyjne?

Jakiś czas temu w serwisie Twitter pojawiła się ciekawa fotografia z Białegostoku. Rosjanin, właściciel luksusowego samochodu porsche, zmodyfikował tablice rejestracyjne swojego pojazdu tak, aby nie było widać, że to w Rosji został zarejestrowany. Co dokładnie zrobił? Prawdopodobnie zakrył flagę Rosji oraz charakterystyczny skrót „RUS”.

Zrobił to po to, aby uniknąć zniszczenia swojego auta. Doskonale zdawał sobie z tego sprawę, że samochody z rosyjskimi „blachami” były niszczone przez osoby sprzeciwiające się wojnie. Były to gesty niechęci wobec Rosjan. Pod fotografią pojawiła się masa komentarzy. Internauci niemal natychmiast wychwycili liczbę „777”. Jest to numer, który przypisuje się moskiewskim elitom.

Źródła: twitter.com, www.o2.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować