×

Rosjanie zgwałcili i zamordowali 16-latkę z Buczy. Kariny szukała cała rodzina

Karina Jerszowa była śliczną, młodą dziewczyną. Miała przed sobą całe życie. Rosjanie zgwałcili i zamordowali 16-latkę, oddając strzał w tył głowy. Rodzina Kariny szukała jej od kilku tygodni.

Rosjanie zgwałcili i zamordowali 16-latkę

10 marca w mediach społecznościowych pojawił się dramatyczny apel matki Kariny. Kobieta prosiła o pomoc w odnalezieniu córki. 16-letnia Karina Jerszowa zaginęła na początku miesiąca. Po raz ostatni widziano ją na jednej z ulic w Buczy.

Kariny szukano przez kilka tygodni. Niestety poszukiwania mają tragiczny finał. Ciało nastolatki odnaleziono na podwórku w Buczy. W miejscu, gdzie odkryto zwłoki ponad 400 cywilów.

16-letnia Karina zgwałcona przez rosyjskich żołnierzy i postrzelona w głowę. Poszukiwania prowadzone przez matkę zakończyły się, gdy ciało znaleziono w Buczy

– napisała ukraińska deputowana Lesia Vasylenko na portalu społecznościowym.

„Zastrzelona przy śmietniku”

We wtorek przyjaciółka rodziny dodała na Facebooku post, w którym prosi o pomoc finansową. Pieniądze są potrzebne na pokrycie kosztów związanych z pochówkiem.

Przyjaciele, straszne wieści. Rasiści zabili córkę mojej przyjaciółki, Karinę Jerszową. Ból jest okropny. Pobito ją, zgwałcono, a następnie zastrzelono przy śmietniku. Szukaliśmy jej, a dziś jej mama dowiedziała się, że Karina została zabita. Utworzyła zbiórkę. Proszę, pomóżcie nam ją pochować, znałam to dziecko od lat, nauczyłam ją angielskiego, była bardzo bystrą i utalentowaną dziewczyną

– czytamy w poście.

W środę Buczę pod Kijowem odwiedził prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego Brytyjczyk Karim Khan. Zapowiedział on, że śledczy zbadają miejsca zbrodni. Jak przypomina Radio ZET, 2 marca MTK, na wniosek 39 państw (również Polski), wszczął śledztwo w sprawie „zbrodni wojennych, zbrodni przeciwko ludzkości lub ludobójstwa”, które miały być popełnione na Ukrainie.

Fotografie: twitter.com (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij