×

Rosjanie zaatakowali tuż przy polskiej granicy! Ostrzał rozpoczęto około północy

Rosjanie zaatakowali tuż przy polskiej granicy! Rakiety ponownie wystrzelono w kierunku Lwowa. Rosyjskie wojska w nocy z poniedziałku na wtorek ponownie ostrzelały obiekt infrastruktury wojskowej w rejonie (powiecie) jaworowskim obwodu lwowskiego na zachodzie Ukrainy, prawie na granicy z Polską – przekazał na Telegramie szef władz obwodowych Maksym Kozycki.

Rosjanie zaatakowali tuż przy polskiej granicy

To już kolejny atak Rosjan tuż przy granicy z Polską. W nocy z poniedziałku na wtorek Rosjanie wystrzelili rakiety w kierunku Lwowa. Ostrzał miasta rozpoczął się około północy. Mieszkańcy Lwowa usłyszeli syreny alarmowe, ostrzegające o ataku rakietowym. Według pierwszych doniesień, w mieście słychać było co najmniej osiem eksplozji. Rosjanie zaatakowali m.in. obiekt infrastruktury wojskowej w rejonie jaworowskim, czyli tuż przy granicy z Polską.

Rosyjskie wojska w nocy z poniedziałku na wtorek ponownie ostrzelały obiekt infrastruktury wojskowej w rejonie (powiecie) jaworowskim obwodu lwowskiego na zachodzie Ukrainy, prawie na granicy z Polską

– przekazał na Telegramie szef władz obwodowych Maksym Kozycki.

Mieszkańcy granicy po raz kolejny słyszeli odgłosy wojny. To już drugi raz w ciągu ostatnich kilku dni. Jak widać, rosyjskie wojska posuwają się coraz dalej. Czy mamy się czego obawiać?

Zarejestrowano lot niektórych rakiet

Na razie nie ma informacji o stratach lub osobach poszkodowanych. Według mera Lwowa, skutecznie zadziałał system obrony powietrznej. Przechwycono kilka wrogich pocisków.

W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania, na których zarejestrowano lot niektórych rakiet, wystrzelonych przez Rosjan w kierunku Lwowa.

Przypomnijmy: Rosjanie ostrzelali już jaworowski poligon, znajdujący się nieopodal granicy z Polską. Do ataku doszło w marcu. Zginęło 35 osób, a ponad 100 zostało rannych.

W minioną niedzielę Rosjanie po raz kolejny zaatakowali w obwodzie lwowskim. Cztery rosyjskie rakiety trafiły w obiekt wojskowej infrastruktury. Jak przekazał w mediach społecznościowych mer Lwowa, cel niedzielnego ataku rakietowego znajdował się 15 km od granicy z Polską.

Zasięg wystrzelonych rakiet to 1500 km. Teraz wypowiedzi (rosyjskich) propagandystów o konieczności denazyfikacji Polski już nie wydają się krzykami pijanego

– zaznaczył Andrij Sadowy.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij