×

Rosjanie torturują ludzi w Wołczańsku. „Stworzyli obóz koncentracyjny”

Kolejne wstrząsające doniesienia z Ukrainy. Jak przekazała we wtorek stacja Sky News, Rosjanie torturują ludzi w Wołczańsku, gdzie tworzyli obóz koncentracyjny. Dochodzenie w sprawie wszczęła ukraińska prokuratura.

Wstrząsające doniesienia z Ukrainy

Wojna w Ukrainie każdego dnia pokazuje, jak potwornymi zbrodniarzami są Władimir Putin i jego wojska. Wojska, które bombardują infrastrukturę Ukrainy, a co najbardziej przerażające, gwałcą, mordują i torturują ludność cywilną, w tym kobiety i dzieci.

Na światło dzienne wyszły właśnie wstrząsające doniesienia z miasta Wołczańsk. Miasta leżącego około 70 km na północny wschód od Charkowa. Miejscowość ta została zajęta przez Rosjan już w początkowej fazie wojny w Ukrainie. Dziś dziać się tam mają rzeczy straszliwe.

Rosjanie torturują ludzi w Wołczańsku

Szef władz obwodu charkowskiego Ołeh Syniehubow podał do publicznej informacji, że Rosjanie splądrowali fabrykę w Wołczańsku i przekształcili ją w więzienie. Jak przekazał Sky News, okupanci urządzili tam  „prawdziwy obóz koncentracyjny, gdzie ludzie poddawani są torturom, zmuszani do kolaboracji i wstępowania do sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej”.

Prokuratura obwodowa w Charkowie na wschodzie Ukrainy ogłosiła, że rosyjscy najeźdźcy stworzyli w okupowanym Wołczańsku obóz koncentracyjny, w którym torturują mieszkańców

– przekazała we wtorek stacja Sky News.

Rosjanie torturują ludzi w Wołczańsku
nara.getarchive.net

W związku ze zdarzeniami mającymi miejsce w obozie stworzonym na terenie jednej z fabryk w Wołczańsku, dochodzenie wszczęła prokuratura. Jak podaje, „pokojowi mieszkańcy” są poddawani „fizycznej i psychicznej przemocy”.

Rosjanin chwali się matce kradzieżami dokonanymi w Ukrainie. Przechwycono kolejną porażającą rozmowę żołnierza Putina.

Źródła: www.polsatnews.pl

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij