Rosjanie szukają schronienia: Rekordowy wzrost liczby wniosków o azyl w Korei Południowej

  Ludzie na ulicy Petersburga. Zdjęcie ilustracyjne
  Ludzie na ulicy Petersburga. Zdjęcie ilustracyjne
  Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images

  26.02.2024 13:30

  Zalogowani mogą więcej

  Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

  W zeszłym roku ogromna ilość Rosjan wnioskowała o azyl w Korei Południowej. Powyższe informacje udostępniono przez amerykański kanał CNN, który powołał się na dane zamieszczone w raporcie Koreańskiego Biura Imigracyjnego.

  W zeszłym roku wnioski o azyl na terytorium Korei Południowej złożyło 5750 Rosjan , co stanowi pięciokrotny wzrost w stosunku do roku wcześniejszego, kiedy to wnioski złożyło 1038 osób. Jakby tego było mało, statystyki wyraźnie pokazują, że obywatele Rosji podali więcej wniosków o ochronę międzynarodową w 2023 roku niż w ciągu 23 lat (od 1994-2017 roku).

  Rosjanie masowo uciekają do Korei Południowej

  W zeszłym roku Rosjanie byli największą grupą narodowościową spośród niemal 19 tysięcy osób starających się o azyl w Korei Południowej. Zaraz za nimi plasują się obywatele Kazachstanu (2094), Chin (1282) i Malezji (1205).

  Korea Południowa jest znana ze swoich surowych praw imigracyjnych, które dotyczą również procesu ubiegania się o azyl. W latach 1994-2023 prawie 104 tysiące osób starały się o status uchodźcy w tym kraju. Tylko 4052 z nich otrzymało azyl – jak wynika z raportu południowokoreańskiego Ministerstwa Sprawiedliwości.

  Źródło: PAP; wiadomości.wp.pl

  Źródło artykułu:WP Wiadomości
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także