×

Rosjanie przygotowują się na 11 maja. To może być straszliwa zbrodnia!

Rosjanie przygotowują się na 11 maja. Czy posuną się do potwornej zbrodni? Deputowany Ołeksandr Łaszyn ostrzegł mieszkańców Mariupola, by nie opuszczali domów.

Rosjanie przygotowują się na 11 maja. Co tym razem szykują?

Deputowany Rady Miejskiej Mariupola Ołeksandr Łaszyn powołując się na swoje źródła przekazał, że Rosja przygotowuje się do użycia broni chemicznej w Mariupolu. Wojska Władimira Putina mają podobno użyć jej 11 maja na zakładach Azowstal, czyli ostatnim punkcie oporu siły ukraińskich pogrążonym wojną mieście.

Wcześniej ewakuowano stamtąd kilkuset cywilów, którzy przez około 2 miesiące ukrywali się w podziemnych korytarzach i schronach. Dziś kombinatu metalurgicznego bronią pułk Gwardii Narodowej Azow i 36. Samodzielna Brygada Piechoty Morskiej. Użycie broni chemicznej przez Rosjan ma być reakcją na niedający się przełamać opór obrońców Azowstalu mimo zmasowanych ataków.

Nie udaje się to im, więc chcą sięgnąć po ludobójczą rzecz, jaką jest broń chemiczna, bardzo potężna

– powiedział cytowany przez Ukraińską Prawdę Ołeksandr Łaszyn, który wezwał ONZ i Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża do zapobieżenia okrutnej zbrodni.

Od jutra nie wychodźcie na ulice

– ostrzegał Deputowany Rady Miejskiej.

Sytuacja w Mariupolu

Mariupol broni się przed Rosjanami niemal od początku wojny. Dziś sytuacja mieszkańców miasta jest katastrofalna. Szacuje się, że od 24 lutego do dnia dzisiejszego mogło zginąć tam nawet ponad 20 tys. osób.

W drugiej połowie kwietnia media obiegły wstrząsające zdjęcia przedstawiające masowy grób pod Mariupolem. Zbiorowa mogiła mierzy około 300 metrów długości. Jak wstępnie ustalono, może skrywać w sobie od 3 do nawet 9 tys. zwłok mieszkańców miasta.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: twitter.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij