×

Rosjanie porzucają sprzęt i uciekają. Są na to dowody w postaci zdjęć

Nie tak postępuje wojsko, które miało być jedną z największych potęg militarnych świata. Rosjanie porzucają sprzęt i uciekają, o czym poinformował w niedzielę Sztag Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. W sieci pojawia się coraz więcej zdjęć na potwierdzenie tych słów. Widać na nich zniszczone czołgi, pojazdy opancerzone czy haubice. Straty w rosyjskich szeregach są ogromne.

32. dzień inwazji Rosji na Ukrainę

Dziś mija 32. dzień wojny. Jednym z punktów na mapie Ukrainy, gdzie niemal od początku inwazji Rosji toczą się zacięte walki, jest Charków i jego okolice. Rosyjskie wojska blokują obecnie stolicę obwodu charkowskiego. Blokują, ale nie mogą jej zdobyć. Co więcej, ponoszą przy tym znaczące straty. Potwierdzają to najnowsze zdjęcia z okolic Charkowa, które zostały opublikowane przez Sztag Generalny Sił Zbrojnych Ukrainyą. Widzimy na nich zniszczony, rosyjski sprzęt, w tym czołgi, pojazdy opancerzone i haubice. Ukraińcy nie mają wątpliwości, że Rosjanie coraz częściej porzucają sprzęt i uciekają próbując w panice ratować własne życie.

Wojsko Lądowe Sił Zbrojnych Ukrainy i Siły Obrony Terytorialnej kontynuują walkę z rosyjskimi najeźdźcami w obwodzie charkowskim. Wróg ponosi straty i ucieka w panice, porzucając ekwipunek

– czytamy w komunikacie sztabu generalnego sił zbrojnych Ukrainy.

Ukraińska armia oczyściła m.in. z rosyjskich wojsk miejscowość Husariwka w obwodzie charkowskim, gdzie zniszczono wiele sprzętu.

Kolejne zdjęcia zniszczonego rosyjskiego sprzętu przez ukraińską kontrofensywę w Husariwce.

Ogromne straty w rosyjskich szeregach

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał w niedzielę, że wojsko rosyjskie od początku wojny straciło: blisko 16 600 żołnierzy, 1144 samochodów, 7 okrętów, 121 samolotów, 127 śmigłowców, 582 czołgi, 1664 pojazdów opancerzonych, 294 systemy artyleryjskie, 93 wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe, 52 systemy przeciwlotnicze, 73 cysterny z paliwem i 56 samolotów bezzałogowych.

Źródła: www.o2.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować