×

Rosjanie ostrzelali przystanek, na którym byli ludzie. Nagranie łamie serce

Twierdzą, że „denazyfikują” i „demilitaryzują” Ukrainę. Robią to poprzez terroryzowanie i mordowanie ludności cywilnej. Nie mają litości dla nikogo. Zabijają kobiety, dzieci oraz starców, bombardując bloki mieszkalne, a nawet szpitale. Teraz w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać, jak Rosjanie ostrzelali przystanek, na którym siedzieli ludzie. Byli bezbronni.

Rosjanie ostrzelali przystanek

Dzięki rozwojowi techniki i mediom społecznościowym każdy z nas może zobaczyć, jak wygląda „oswabadzanie” Ukrainy w rosyjskim wydaniu. Na Twitterze zamieszczono nagranie z obwodu kijowskiego, z miejscowości Wjelika Dymerka.

Można na nim zobaczyć, jak Rosjanie ostrzelali przystanek, na którym siedziało kilka osób. To byli bezbronni ludzie. Nie wiadomo, czy cywile przeżyli atak. Widok poraża…

„Rosjanie strzelają z radością”

Młoda kobieta, której udało się uciec z Irpienia, w rozmowie z Interią opisuje, jakie emocje towarzyszą Rosjanom, którzy strzelają do Ukraińców. Uważa, że Rosjanie czują się bezkarni, a strzelanie sprawia im radość.

W jednym z aut dostrzegłam ciała młodych chłopaków. Zabito ich chwilę wcześniej. Rosjanie strzelają do naszych z wyjątkową radością. W punkcie kontrolnym – przy okazji konfrontacji – patrzyłam na ich twarze i widziałam tę satysfakcję. Zachowywali się bezczelnie, pewnie. Czuli, że są bezkarni

– mówi Anastazja.

Dzisiaj w Hostomlu Rosjanie z moździerzy ostrzelali kolumnę ewakuujących się uchodźców. Pierwszej kolumnie udało się przejechać bez problemów. Do drugiej otworzono ogień. Zginęła kobieta, rannych zostało dwóch mężczyzn.

Ewakuacja z miast, w których są okupanci, to loteria – ci, którym udaje się uciec bez rosyjskiego ostrzału, to szczęśliwcy. Wójta Hostomla Rosjanie zamordowali, gdy rozdawał potrzebującym chleb i leki.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x