×

Rosjanie ostrzelali autobusy! Pojazdy jechały po ewakuujących się ludzi

Bestialski atak w obwodzie ługańskim! Rosjanie ostrzelali autobusy, którymi mieli się ewakuować cywile. Rosyjska armia udowodniła, że nie przestrzega żadnych zasad.

Rosjanie ostrzelali autobusy

Zaczął się drugi dzień inwazji Rosji na Ukrainę. Od wczesnych godzin porannych do mediów napływają tragiczne wieści. Najwięcej z nich dotyczy tego, co dzieje się w Kijowie, ale bardzo niebezpiecznie jest także w innych częściach kraju.

Wydawać by się mogło, że w cywilizowanym świecie wojsko nie powinno atakować bezbronnych cywilów. Ale Rosjanie najwyraźniej nie hołdują tej zasadzie. Jak przekazał szef władz obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj, rosyjscy żołnierze ostrzelali rakietami Grad autobusy, które jechały do obwodu ługańskiego po ewakuujących się ludzi.

Autobusy jechały do miasta Szczastia, położonego w centralnej części obwodu ługańskiego.

Obwód ługański pod obstrzałem

Mieszkańcy obwodu ługańskiego żyją w ciągłym strachu. W poniedziałek Serhij Hajdaj poinformował, że tamtejsze miasta Szczastia i Wrubiwka są pod obstrzałem. Mieszkańcy kryją się w schronach, w domach nie ma wody, prądu i gazu (uszkodzone zostały gazociągi).

Kilka dni temu przedstawiciel MSW Ukrainy Anton Heraszczenko poinformował, że wskutek ostrzału Szczastia zapaliła się i eksplodowała stacja paliw.

W mieście ostrzelano również elektrownię cieplną. Ukraińskie MSW podało, że ostrzał przeprowadzono z terenów kontrolowanych przez separatystów. Przez ostrzał elektrowni wybuchł pożar, konieczna była ewakuacja pracowników. Niektóre pociski trafiły w dzielnice mieszkalne miasta.

W miejscowości Nowołuhanske zginął cywil. Ofiara to 52-letni mężczyzna.

W ostrzale ze strony separatystów miejscowości Nowołuhanske w obwodzie donieckim na Ukrainie zginął cywil

– poinformował szef obwodowej administracji Pawło Kyryłenko.

Bojownicy ostrzelali Nowołuhanske. Uszkodzone zostały obiekty infrastruktury. Miejscowość została bez światła i ogrzewania, uszkodzono gazociąg

– dodał Kyryłenko.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij