×

Rosja szykuje prowokację, żeby usprawiedliwić atak Białorusinów?

Rosja szykuje prowokację, która miałaby usprawiedliwić przyłączenie się Białorusinów do walki przeciwko Ukrainie. Taką informację przekazał kanał NEXTA. Rosjanie chcą się przebrać w ukraińskie mundury i przystąpić do ataku!

Rosja szykuje prowokację

Dezinformacja nie jest nowym zjawiskiem, ale podczas tej wojny szerzy się na zatrważającą skalę. Wiele doniesień zwyczajnie mija się z prawdą, chociaż wydaje się, że pochodzą one ze sprawdzonych źródeł. Tak było m.in. z białoruskim wojskiem, które we wtorek miało wkroczyć na Ukrainę, konkretnie na teren obwodu czernihowskiego. Ostatecznie tej informacji oficjalnie nie potwierdzono. Wiadomo natomiast, że Białoruś od samego początku wojny udostępnia swoje terytorium Rosjanom do ataku, a jednocześnie żarliwie temu zaprzecza.

Teraz kanał NEXTA donosi, że rosyjskie wojsko szuka pretekstu, by białoruski reżim mógł wprowadzić swoje wojska na terytorium Ukrainy. Wymyślono zatem pewną prowokację…

Przebiorą się w ukraińskie mundury?

Według kanału NEXTA, Rosjanie zamierzają przebrać część swoich żołnierzy w ukraińskie mundury, a następnie zaatakować białoruskich pograniczników.

Wojsko rosyjskie zamierza przeprowadzić atak na białoruskich strażników granicznych. Głównym celem jest wciągnięcie Białorusi w wojnę przeciwko Ukrainie

– informuje NEXTA.

Wczoraj Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, powołując się na dane wywiadowcze przekazał, że w pobliżu granicy białorusko-ukraińskiej znajduje się obecnie 300 białoruskich czołgów.

Kolumna oczekuje na trasie Pińsk – Drohiczyn (ok. 30 km od granicy państwowej Ukrainy)

— przekazała ukraińska armia.

Przebieranie się w ukraińskie mundury to sposób, z którego Rosjanie chętnie korzystają, żeby wprowadzać chaos i prowokować. Kilka dni temu w Kijowie, w dzielnicy Obołoń, rosyjscy wojskowi zdobyli dwa pojazdy ukraińskich sił zbrojnych, potem przebrali się w ukraińskie mundury i ruszyli w kierunku centrum Kijowa. Na szczęście Ukraińcom udało się ich powstrzymać.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij