×

Rosja szykuje następcę dla Łukaszenki? Sensacyjne doniesienia o Białorusi

Rosja szykuje następcę dla Łukaszenki? Pojawiły się doniesienia, że Władimir Putin pracuje nad zmianą Aleksandra Łukaszenki pełniącego dotychczas funkcję prezydenta Białorusi. Minister spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko uważa, że ma to być odpowiedzią na bierną postawę Łukaszenki względem inwazji Rosji na Ukrainę. Zdaniem polityka Kreml nie jest zadowolony, że prezydent Białorusi zwleka z przyłączeniem się do wojny, choć wcześniej miał obiecywać, że wspomoże Rosję.

Rosja szykuje następcę dla Łukaszenki?

Minister spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko napisał na Telegramie, że Aleksandr Łukaszenka „ponownie oszukał Putina”.

Łukaszenka podczas spotkania na Kremlu dał faszystowskiemu dyktatorowi Federacji Rosyjskiej obietnicę ataku na Ukrainę nie później niż 21 marca. Dlatego niedawno resztki misji dyplomatycznej Białorusi zostały całkowicie ewakuowane z Kijowa

– przekonuje Heraszczenko.

Białoruś miała pełnić podczas inwazji szczególną rolę. Wypełnienie zadania znacząco ułatwiłoby przejęcie Kijowa przez Rosję, bowiem Ukraina nie miałaby dostępu do dostarczanej z zewnątrz broni. Jej możliwości obronne zostałyby więc mocno ograniczone.

Zadaniem postawionym przed Łukaszenką jest zmasowany atak na Lwów przez Wołyń w celu odcięcia wszystkich dróg prowadzących do Unii Europejskiej i którymi do Ukrainy dostarczana jest broń od USA, Wielkiej Brytanii i innych krajów UE

– wyjaśniał ukraiński doradca.

Udział Białorusi stał się jeszcze bardziej istotny, kiedy Kongres USA zatwierdził ogromny pakiet pomocowy dla Ukrainy. Bierna postawa Łukaszenki miała wówczas jeszcze bardziej rozwścieczyć Putina. Ukraiński polityk twierdzi, że będzie miało to swoje konsekwencje.

W otoczeniu Putina wypracowywana jest możliwość przymusowego odsunięcia Łukaszenki od władzy w drodze zamachu stanu, który planują zorganizować służby specjalne Federacji Rosyjskiej, wraz z ich agentami w KGB i Siłach Zbrojnych Białorusi

– twierdzi.

Aleksandr Łukaszenka ma wiedzieć o planach Władimira Putina i jego współpracowników. Nie wykluczone, że niebawem zacznie pozbywać się ze swojego otoczenia rosyjskich agentów, którzy mogliby działać na jego niekorzyść.

Kim był ojciec Władimira Putina? „Zabijał powstańców warszawskich”.

Źródła: wiadomosci.wp.pl
Fotografie: www.instagram.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij