×

Ambasador Ukrainy w Polsce ostrzega. Rosja może zaatakować Polskę!

„Istnieją obawy, że Rosja może zaatakować Polskę” – powiedział ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca w wywiadzie dla Kanału 24. Zdaniem polityka polski rząd ma się już do tego przygotowywać. Szef misji dyplomatycznej mówił o przyjęciu ustawy o obronie ojczyzny, a także o wielkim sercu Polaków dla ukraińskiego narodu.

Rosja może zaatakować Polskę

Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca był gościem Kanału 24. Polityk podczas rozmowy oznajmił, że Rosja szerzy dezinformację na temat Polski. Polski, która według Kremla chce zająć zachodnią część Ukrainy. Ambasador zwrócił uwagę, że płynące z Rosji doniesienia nie mają nic wspólnego z prawdą. Wystarczy spojrzeć na pomoc, jaką Polska niesie uciekającym przed wojną Ukraińcom.

Rzeczywistość jest taka, że Polacy pomagają Ukrainie i tym, którzy przybyli do Polski. To bezprecedensowa pomoc w ciągu ostatnich kilku lat

– dodał Deszczyca.

Rosja może zaatakować Polskę
YouTube

Według polityka, Polska „rozumie, że lepiej jest pomóc Ukrainie i zapobiec zbliżaniu się wojsk Władimira Putina do granic Polski”. Nasuwa się tym samym pytanie, czy jako kraj jesteśmy bezpieczni? Ambasador Ukrainy ma co do tego pewne obawy.

Istnieją obawy, że Rosja może zaatakować Polskę. Polski rząd się do tego przygotowuje

– mówił Deszczyca.

Andrzej Duda również nie wyklucza najazdu wojsk rosyjskich na Polskę. Prezydent RP podpisał już ustawę o obronie ojczyzny. Ta przewiduje m.in. większe nakłady obronne do 3 proc. PKB, wzmocnienie systemu rezerw wojskowych, nowe formy służby wojskowej i zwiększenie liczebności wojska.

Ambasador Ukrainy do Putina

W minioną niedzielę w Atlas Arenie w Łodzi odbył się koncert charytatywny pt. „Razem z Ukrainą”, który był transmitowany łącznie w 50 krajach. Cały dochód z wydarzenia ma zostać przekazany na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej. Na scenie wystąpił m.in. Andrij Deszczyca, pozwolił sobie na wulgarny komentarz pod adresem Władimira Putina.

Źródła: wydarzenia.interia.pl
Fotografie: Facebook, YouTube, Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij