×

Rosja grozi Finlandii i Szwecji „rozmieszczeniem taktycznej broni jądrowej”

W czwartek Finlandia potwierdziła chęć przystąpienia do NATO, o czym poinformowali prezydent tego kraju Sauli Niinisto i premier Sanna Marin. Szwecja z kolei ma ogłosić podobną decyzję już w najbliższym czasie. Zarówno jedna, jak i druga informacja, bardzo szybko odbiły się głośnym echem w Rosji. Tam jest szeroko komentowana m.in. w propagandowej telewizji. Z ust jednego z komentatorów padły słowa, z których jasno wynika, że Rosja grozi Finlandii i Szwecji jeśli te wstąpią w szeregi Sojuszu. Odpowiedzią na taki krok może być „rozmieszczenie taktycznej broni jądrowej” u granic NATO.

Rosja grozi Finlandii i Szwecji

Rosja nie chce rozszerzenia granic NATO, a bardzo możliwe, że już w najbliższym czasie właśnie to się stanie. Wszystko wskazuje na to, że w szeregi Sojuszu Północnoatlantyckiego wstąpi Finlandia i Szwecja.

Rosja grozi Finlandii i Szwecji
Pixabay

Głos zabrał komentator telewizji Rossija 1. Jego zdaniem powodem chęci dołączenia Finlandii i Szwecji do NATO „jest strach”. Zaznaczył przy tym, że po dołączeniu do NATO będą bać się jeszcze bardziej i wysunął ku temu argument.

Jeżeli bazy NATO pojawią się w Szwecji i Finlandii, Rosja nie będzie miała innego wyjścia. Będzie zmuszona zneutralizować brak równowagi i nowe zagrożenie poprzez rozmieszczenie taktycznej broni jądrowej.

Komentator uważa, że broń mogłaby się pojawić tuż przy granicy między Rosją a NATO.

Rosja grozi Finlandii i Szwecji
Twitter

Słowa komentatora brzmią jak groźba i nie można ich lekceważyć. Nie mniej jednak wiele informacji, które podają rosyjskie media, to nic innego jak zastraszanie i element wojny informacyjnej ze strony Federacji Rosyjskiej, o czym niejednokrotnie się już przekonaliśmy. Oto kolejny przykład…

Rosyjska telewizja straszy III wojną światową i atakami na europejskie miasta.

Źródła: wiadomosci.wp.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x