×

Rosja chce zaatakować Ukrainę? Ustalenia wywiadów są wstrząsające!

Rosja chce zaatakować Ukrainę?! Czy Władimirowi Putinowi wciąż jest za mało ziem? Czy planuje podbój kolejnych części sąsiedniego kraju? Wiele wskazuje na to, że tak. Ukraiński wywiad poinformował właśnie, że Rosja ma zamiar zaatakować Ukrainę już na początku 2022 roku.

Rosja chce zaatakować Ukrainę?! Niepokojące działania przy granicy

Dziennikarze „Military Times” rozmawiali z naczelnikiem głównego zarządu wywiadu ministerstwa obrony Ukrainy, Kyryło Budanowem. Według tego, co im powiedział, odkryto, że Wladimir Putin planuje zaatakować Ukrainę z kilku stron już na początku roku 2022. To jeszcze nie wszystko. Rosjanie nie kończą jedynie na planach, ale już zaczęli działać.

Rosja zgromadziła ponad 92 tys. żołnierzy przy ukraińskich granicach i przygotowuje atak pod koniec stycznia albo na początku lutego przyszłego roku.

Kyryło Budanow uważa, że atak Rosji na Ukrainę może obejmować zarówno naloty powietrzne, jak i działania artyleryjskie i pancerne oraz desanty morskie w Odessie i Mariupolu. W jego ocenie te działania byłyby o wiele bardziej niszczycielskie i dotkliwe „niż wszystko, co dotychczas zaobserwowano w ramach konfliktu trwającego od 2014 r., w którym zginęło ok. 14 tys. Ukraińców”.

Kyryło Budanow podkreślił jednocześnie, że w jego opinii atak Rosji będzie poprzedzony mniejszymi operacjami, które mają w pewien sposób destabilizować sytuację na Ukrainie. Według niego sytuacja na białorusko-polskiej granicy również do nich należy. Zaznaczył jednak, że to, co udało się zebrać zarówno ukraińskiemu, jak i amerykańskiemu wywiadowi jest bardzo zbieżne.

Przed weekendem minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow rozmawiał z „Washington Post” i zdradził, że nie ma jeszcze pewności, że Rosja faktycznie planuje podjąć takie działania, ale ewidentnie widać poruszenie po jej stronie. Podkreślił, że można zaobserwować, że Rosja wzmacnia swoje możliwości ewentualnego natarcia na swojego sąsiada.

Stanowisko Pentagonu

Z kolei szef Pentagonu, Lloyd Austin odniósł się do tych doniesień. Podkreślił, że Ameryka nie może w 100% przewidzieć tego, co zmierza Władimir Putin.

Zaapelował jednak do prezydenta Rosji, aby dotrzymał postanowień, do których zobowiązał się podczas mińskich porozumień. Dodał także, że Ameryka nadal popiera suwerenność Ukrainy.

Źródła: www.militarytimes.com, wydarzenia.interia.pl
Fotografie: Maps Google (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij