×

Roksana Węgiel znów w ogniu krytyki. „Nie jesteś trochę za młoda na takie słowa?”

Roksana Węgiel zdobyła sławę wygrywając najpierw program „The Voice Kids”, a później dziecięcą „Eurowizję”. Najwyraźniej po pierwszych sukcesach, dla młodej piosenkarki przyszedł teraz trudniejszy czas. Już kolejny raz, internauci stwierdzili, że celem ich krytyki będzie właśnie Roksana Węgiel. Nowy teledysk i słowa piosenki 15-latki, wyraźnie nie przypadły im do gustu.

Uważają, że jest za młoda

To już kolejny raz, kiedy internauci zarzucają Roksanie, że zachowuje się nieodpowiednio do wieku. Ostatnio poszło o jej stylizację. Tym razem, niektórym nie spodobał się tekst jej nowej piosenki „Lay Low”. Uważają, że jest niestosowny do wieku dziewczyny.

Roksana Węgiel – nowy teledysk

Od premiery nowej piosenki, pod teledyskiem na kanale Roksany Węgiel pojawiła się cała masa komentarzy, w których fani krytykują jej wizerunek, który według nich jest zbyt wulgarny:

Wszystko byłoby okej, gdyby nie tekst, Roxie, ty nie trochę za młoda?

Jak usłyszałam tekst tego utworu, to mało co umarłam… fajna piosenka, tylko ten teledysk, słowa itp… piosenka super, ale słyszeć takie słowa z ust 14-latki jest trochę dziwne…

Gdyby nie wsłuchiwać się w sens słów, to spoko, ale jak na Roxie to trochę za wcześnie

Młoda piosenkarka odpowiedziała

Wsłuchując się w tekst, rzeczywiście może wydawać się, że 14-latka jest trochę za młoda, na takie słowa. W wolnym tłumaczeniu, w piosence „Lay Low” słyszymy:

Chłopcze, przez ciebie nie mogłam spać aż do rana. Myślenie o tobie nie daje mi spokoju. Jesteś obsesyjnym pragnieniem, który płynie w moich żyłach. Mimo wszystko to lubię. Tak, lubię to, lubię to

Jednak Roksana Węgiel postanowiła bronić nowy teledysk i piosenkę. Odpowiedziała na zarzuty fanów:

Zauważyłam, że w komentarzach wielu z Was stara się przetłumaczyć znaczenie piosenki „Lay Low”. Od razu dodam, że nie należy tłumaczyć go tak dosłownie. „Lay Low” to piosenka o pierwszym zauroczeniu, kiedy nie możesz przestać (od rana) myśleć o obiekcie swoich westchnień. Myślę, że każda nastolatka może się z tym utożsamiać. Tekst można czytać na różnych płaszczyznach i myślę, że każdemu się kojarzy z tym, co jest dla niego bliskie. Dla mnie to tekst o tym jak fajnie, ale czasem dziwnie się czuję, jeśli się zakocham i nie ma w tym żadnych podtekstów

Tłumaczenie piosenkarki brzmi całkiem sensownie tym bardziej, że Roksana od kilku miesięcy jest w związku z 15-letnim wokalistą z Białorusi. Rzeczywiście wygląda na to, że niektórzy próbują przypisać do tekstu piosenki sens, którego w nim po prostu nie ma, ale oceńcie sami:

Przekonała was odpowiedź młodej piosenkarki?

Może Cię zainteresować

zamknij