×

Mama Zenka Martyniuka pokazała ich rodzinny dom. Bardzo skromny i stary!

Rodzinny dom Zenka Martyniuka był bardzo skromny, ale za to pełen miłości. Gwiazda muzyki disco polo do dziś nie zapomniała o swoich korzeniach. We wzruszającej piosence artysty zatytułowanej „Rodzinny dom” możemy znaleźć wiele, pięknych wspomnień z przeszłości.

Wiejskie życie

Zenek Martyniuk to bez wątpienia jedna z najważniejszych postaci w świecie polskiej muzyki tanecznej. Choć w ostatnim czasie najczęściej mówi się o nim w kontekście skandalicznych wybryków syna, Daniela to nie można zapominać, że artysta może się poszczycić imponującym dorobkiem. Piosenkarz ma na swoim koncie ogromną ilość hitów, które potrafi zanucić każdy Polak. Przy tanecznych melodiach Akcentu odbywa się niemal każde, tradycyjne wesele, a utwory takie jak „Przez twe oczy zielone”, „Dźwięki Strun”, „Przekorny Los”, „Psotny Wiatr”, „Rodzinny Dom”, „Moja Gwiazda” czy „Peron Łez” znają wszyscy.

Pomimo oszałamiającego sukcesu, który osiągnął, Zenek Martyniuk wciąż jest prostolinijnym, poczciwym człowiekiem. Wokalista nie zapomniał o swoich korzeniach i często odwiedza rodzinne Gredele. Wieś położona w powiecie bielskim, 60 kilometrów na południe od Białegostoku to prawdziwa oaza spokoju. W miejscowości znajduje się zaledwie kilkanaście domów, które leżą wzdłuż jednej ulicy. Większość zabudowań to typowe dla regionu, skromne chaty. Właśnie w takim miejscu przyszedł na świat Zenek Martyniuk. W jego rodzinnym domu do dziś mieszka jego matka, Teresa Martyniuk. Za oddzielającym posesję od ulicy, drewnianym ogrodzeniem znajduje się uporządkowane obejście. Można tam znaleźć gęsty trawnik, kolorowe kwiaty, domek obity szalówką i pokryty blachodachówką.

 

 

Rodzinny dom Zenka Martyniuka

Zenek Martyniuk wykorzystuje każdą, wolną chwilę, aby odwiedzić swoją mamę. Gdy nie ma koncertów, stara się przyjeżdżać do wsi w tygodniu. Niekiedy zdarza mu się nawet nocować w swoim pokoju na poddaszu. W jednym z wywiadów przed czterema laty pani Teresa Martyniuk, mama gwiazdora opowiedziała o okolicznościach w jakich przyszedł na świat. Okazuje się, że artysta urodził się w domu.

Kiedyś dziećmi zajmowało się mniej, bo było dużo pracy w polu, więc maluchy robiły, co chciały. W ciąży kopałam kartofle. Poczułam, że zaczyna się poród, wróciłam do domu i urodziłam w letniej kuchni. Tej, przy której siedzimy.

Aktualnie Zenek Martyniuk mieszka z żoną w eleganckim domu w Grabówce pod Białymstokiem. Dom został wykończony z rozmachem. Oprócz przestronnych, stylowych wnętrz posiada pokaźny ogród z najpiękniejszymi roślinami. W rozmowie z dziennikarzami artysta wyznał, że najważniejszym miejscem w jego domu jest kominek. Uwielbia przesiadywać przy nim w towarzystwie bliskich oraz komponować.

Często siadamy sobie przy kominku, gram sobie, komponuję, przygrywam. Nie wyobrażam sobie, żeby w domu nie było kominka.

 

 

Fotografie: Facebook, Imgur

Może Cię zainteresować

zamknij