×

Głodzili 4-letnie dziecko. Chłopiec leżał nagi i skrajnie wychudzony w jednym z pokoi

Do wstrząsającego przypadku znęcania się nad dzieckiem doszło w miejscowości Nowoukrajinka na Ukrainie. To właśnie tam lekarze weszli do domu rodziny Młoczenko, aby skonsultować stan zdrowia 9-miesięcznej córki. Szybko okazało się jednak, że to nie ona potrzebowała natychmiastowej interwencji specjalistów, lecz jej 4-letni brat, Władyk. W końcu to jego widok przyprawił lekarzy o dreszcze. Nie bez powodu natychmiast nakazali rodzicom zabrać go do szpitala. Ci nie wyrazili jednak na to zgody.

Przerażający widok

Nagi, skrajnie wychudzony 4-latek leżał w łóżku zupełnie bez sił. Jakby tego było mało, jego pościel była pokryta odchodami i kompletnie nikt się tym nie przejmował.

 

Skrajne niedożywienie

Chłopiec ostatecznie został odebrany przez pracowników socjalnych. Kiedy trafił do szpitala, okazało się, że 4-latek waży zaledwie… 7 kilogramów, a więc o ponad połowę mniej niż przeciętnie waży w tym wieku dziecko.

Był tak chudy, że chociaż widzimy w swojej pracy wiele, gdy zobaczyłam go moje serce pękło. W drodze do szpitala błagał nas, żebyśmy mu dali przynajmniej kromkę chleba i trochę wody… Boję się pomyśleć od jak dawna głodował – wspomina jedna z pracowniczek socjalnych

Rodzice nie przyznają się do winy

Co na to rodzice chłopca? Jak się okazuję, winą za stan dziecka obarczają lekarzy! Ojciec 4-latka, Aleksander Mołczenko, tłumaczy, że kiedy jego syn przyszedł na świat, „padł ofiarą eksperymentów medycznych”.

Podobno przeprowadzała je pielęgniarka środowiskowa. Nie wiadomo dokładnie, co miał na myśli mężczyzna. Miejmy jednak nadzieję, że „najbliżsi” 4-latka odpowiedzą za stan, do którego go doprowadzili.

Może Cię zainteresować

zamknij