×

11 nieznanych faktów na temat rodziny królewskiej. O tym głośno się nie mówi

Brytyjska rodzina królewska jest znana na całym świecie. Są wystawieni na ocenę opinii publicznej każdego dnia. Jednak pomimo ich otwartości, wciąż istnieje wiele pytań, na które ludzie chcą najzwyczajniej w świecie znać odpowiedź. Dziś dzielimy się niektórymi królewskimi sekretami.

1. Rodzina królewska nie może grać w Monopoly

W 2008 roku Książę Andrew powiedział, że rodzina królewska nie może grać w Monopoly, ponieważ są bezwzględni dla innych graczy ;)

2. Królowa Elżbieta II woli nosić jasne i żywe kolory

Królowa Elżbieta II woli dodać trochę więcej koloru swojej odzieży. Dlatego często można ją zobaczyć w ubraniach o kolorze: fuksji, cytrynki, czy jasnoniebieskich barwach. Sama powiedziała kiedyś jednemu ze swoich pracowników: „Nie mogę nosić ubrań w beżowym kolorze, ponieważ nikt mnie wówczas nie rozpoznaje”.

2005 Royal Tour / Tournée royale 2005

3. Królowa obchodzi dwa razy urodziny

Oficjalnie ma dwie różne daty w różnych krajach Wspólnoty Narodów. Jedna z nich to jej faktyczne urodziny: 21 kwietnia. Woli jednak celebrować ten dzień w kręgu najbliższych osób, ale oficjalnie jest z tego powodu także dużo się dzieje: parady i masowe uroczystości.

Queen Elizabeth II on the Balcony of Buckingham Palace, Coronation Day, June 2, 1953

4. Rodzina królewska nie może dotykać się z ludźmi spoza swojego kręgu

Pomimo tego, że jest to powszechnie znany fakt, zasada jest często naruszana. Zwykle dzieje się to podczas spotkań z celebrytami i innymi sławnymi ludźmi.

HRH Queen Elizabeth II (II)

5. Członkowie rodziny królewskiej muszą przyjmować absolutnie wszystkie prezenty

Etyka zobowiązuje ich do przyjmowania ze szczerą uprzejmością prezentów od każdego. O tym, gdzie trafią podarunki decyduje królowa.

Queen Elizabeth II at St George's Chapel on Easter Day (2008) © PA

6. Królowa Elżbieta II nadaje ton wszystkim posiedzeniom

Jeśli masz szczęście zjeść kolację z Królową, musisz wiedzieć, że jak tylko Elżbieta skończy jeść, wszyscy muszą odłożyć swoje sztućce i przestać jeść. Ta zasada dotyczy także członków rodziny.

Royal Visit in Toronto 2010

7. Królowa nie potrzebuje paszportu, aby podróżować

Ponieważ brytyjski paszport wydawany jest w imieniu Jej Królewskiej Mości, królowa nie musi posiadać takiego paszportu podczas podróży za granicę. Wystarczy pokazać monetę lub banknot z jej wizerunkiem, ale nawet to nie jest wymagane w rzeczywistości. Należy zauważyć, że ten wyjątek nie obejmuje innych członków rodziny królewskiej.

#passport

8. Rodzina królewska ma własne źródła dochodów

Nie żyją wyłącznie na koszt państwa. Istnieje kilka źródeł dochodów. Finansowanie pochodzi głównie z Księstwa Lancaster. Zyski z Księstwa Lancaster trafiają do Skarbu Państwa, który następnie przekazuje fundusze Królowej. Elżbieta posiada także własności ziemskie, w tym Sandringham House w Norfolk, zamek Balmoral w Aberdeenshire i inne mniejsze domy. Inne dobra osobiste obejmują kolekcję stempli królewskich, sztukę, klejnoty, samochody, konie i dziedzictwo Królowej.

The Queen & Prince Phillip

9. Królowa może jeździć bez tablic rejestracyjnych w swoim samochodzie

Królowa jest jedyną osobą w Wielkiej Brytanii, która ma takie prawo. Naoczni świadkowie, którzy widzieli królową, gdy kierowała autem, zauważyli, że Elżbieta II nie miała zapiętych pasów.

QUEEN ELIZABETH II 15 YEARS AGO

10. Książęta muszą uzyskać pozwolenie na ślub od królowej

Zgodnie z ostatnią wersją ustawy o dziedziczeniu, pierwsze 6 osób stojących w kolejce do tronu w wieku do 25 lat musi uzyskać licencję małżeństwa od królowej. Jeśli się sprzeciwi, nie będzie ślubu.

boda-real-casamento-do-ano-william-kate-londres-inglaterra-william-jornalbrasileirosgratuito

11. Po ślubie z osobą z rodziny królewskiej, nie ma możliwości, aby ta osoba wstąpiła na tron

Do tej reguły wlicza się także sama królowa i jej mąż, książę Filip. To samo dzieje się z księciem Williamem.

Trooping of the Colour 11 June 2011

Polecane

Może Cię zainteresować