×

Rodzice podali dziecku krew żółwia. 5-miesięczna dziewczynka nie żyje

Rodzice podali dziecku krew żółwia. Tak chcieli je ochronić przed… koronawirusem. „Lekarstwo” zaaplikowali również starszej córce, a na końcu wypili je sami.

Ta rodzinna „terapia” zakończyła się tragicznie.

Rodzice podali dziecku krew żółwia

Rodzina mieszka w Comendador. To gmina w prowincji Elias Pina, na granicy Dominikany i Haiti. I – jak donoszą lokalne media – to właśnie rady haitańskiego szamana postanowili wcielić w życie, aby uchronić siebie i dzieci przed koronawirusem.

Czarodziej doradził im, aby wypili miksturę, przygotowaną na bazie krwi z żółwia.

Tego rodzaju przypadki są powodowane przez osoby, które uważają, że te napoje mogą mieć właściwości lecznicze, ale w rzeczywistości mogą okazać się śmiertelne

– skomentowała dyrektorka miejscowego szpitala Dahiana Volquez.

Rodzice podali dziecku krew żółwia. 5-miesięczna dziewczynka zmarła

Rodzice sami wypili miksturę, ale podali ją również córkom – starsza ma 7 lat, a młodsza miała zaledwie 5 miesięcy. Tuż po wypiciu krwi żółwia, niemowlę zabrano do szpitala Rosa Duarte Hospital. Ale zanim dziecko tam dotarło, było już martwe. Dziewczynka zmarła najprawdopodobniej w niedzielę, chociaż szczegóły sprawy ujawniono dopiero we wtorek.

7-latka przeżyła dawkę „leku” od haitańskiego szamana, ale również znajduje się w szpitalu. Stan jej i rodziców , lekarze określają jako poważny.

To już druga tragedia w tej samej rodzinie

Okazuje się, że to nie pierwsze tego typu nieszczęście, które spotkało rodzinę.

W 2012 roku ci sami rodzice wysłali czwórkę swoich dzieci do „lekarza”, aby uzdrowił je z tajemniczej choroby. Ten przekonał rodziców, że dzieci są opętane przez demona, ale on zna sposób, by je uleczyć.

W sierpniu całą czwórkę znaleziono martwą. Dzieci pobił ich rzekomy lekarz wraz z bratem. Mężczyzna zapewnił rodziców, że w ten sposób miał „uwolnić duszę dzieci od diabła”.

Tę informację potwierdził wówczas jeden z urzędników miasta Marbial.

Czy tym razem rodzice czegoś się nauczą?

Według oficjalnych statystyk, na Haiti z powodu koronawirusa zmarły dotąd 33 osoby. W Republice Dominikańskiej jest 474 ofiar śmiertelnych COVID-19.

Nie jest do końca jasne, czy rodzina pochodzi z Haiti, czy też z Dominikany.

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij