×

Jacek Kurski pokazał córkę! Prezes TVP pęka z dumy i chwali się zdjęciami

Rocznica ślubu Jacka Kurskiego była okazją do manifestacji uczucia, które łączy prezesa TVP z drugą żoną. Para wybrała się w sentymentalną podróż do Krakowa, gdzie przed rokiem połączył ich sakrament małżeństwa. W wycieczce towarzyszyła im córka, Anna Klara Teodora.

Nowe życie

Mija właśnie rok odkąd Joanna i Jacek Kurscy powiedzieli sobie sakramentalne „tak”. Uroczystość ich ślubu budziła wiele kontrowersji ze względu na fakt, że wcześniej zawarli ślub kościelny z innymi partnerami. Jacek Kurski przez 24 lata był żonaty z Moniką Mucek, z którą ma troje dzieci. Z kolei Joanna Kurska była żoną Tomasza Klimka. Obojgu udało się stosunkowo łatwo unieważnić śluby kościelne, co wywołało oburzenie ze strony wierzących. Wiele osób podkreślało wówczas, że tzw. rozwód kościelny jest udzielany zbyt powszechnie. Dziś mało kto pamięta już o tamtych wydarzeniach. Nawet sami Kurscy na rzecz teraźniejszości puścili w niepamięć dawne życie.

Z okazji pierwszej rocznicy udali się do sanktuarium w Łagiewnikach, w którym przed rokiem odbył się ich ślub. Małżonkowie wspólnie modlili się, dziękując Bogu za szczęśliwe i zdrowe narodziny córki. Później udali się do eleganckiego hotelu na krakowskiej starówce i zjedli romantyczną kolację. Para zasiadła do wykwintnego posiłku na hotelowym tarasie, z którego rozciągał się widok na stare kamienice. Małżonkowie zdecydowali się uwiecznić urocze chwile i dlatego zrobili sobie kilka pamiątkowych zdjęć.

rocznica ślubu Jacka Kurskiego 2
Facebook
rocznica ślubu Jacka Kurskiego 4
Facebook

Rocznica ślubu Jacka Kurskiego

Joanna i Jacek Kurscy nie zapomnieli zabrać do Krakowa swojej 4-miesięcznej córki, Anny Klary Teodory. Dziewczynka podróżowała w wózku, z którego spoglądała na szczęśliwych rodziców. Przyjaciółka Joanny Kurskiej zdradziła dziennikarzom Pomponika, że młoda mama wciąż karmi dziecko piersią, dlatego nie mogła pić alkoholu.

Asia dobrze wie, jak ważne są pierwsze lata życia dziecka i robi wszystko, by córka miała ją przy sobie. Wciąż karmi piersią, więc toast z Jackiem wznosiła sokiem owocowym.

Córka prezesa TVP przed miesiącem, 19 czerwca została ochrzczona w prywatnej kaplicy Domu Arcybiskupiego w Częstochowie. I tym razem wydarzenie doczekało się dużego odzewu ze strony prasy. Dziennikarz i publicysta Tomasz Terlikowski skarżył się, że to już kolejny raz kiedy Jacek Kurski do przyjmowania sakramentów wybiera prestiżowe miejsca.

Rozżalonym i wściekłym chciałem powiedzieć, że chrzest z każdych rąk (nawet świeckiego i niewierzącego) i w każdym miejscu jest tak samo ważny, jak ten w Domu Arcybiskupim i zwieńczony na Jasnej Górze i z rąk arcybiskupa. Uczestnictwo hierarchy nic nie dodaje. A tym biskupom, którzy teraz budują symboliczny alians z tronem chciałem powiedzieć za wasze biznesy zapłacimy my wszyscy, zwyczajni katolicy, a także szeregowi księża. W demokracji nie ma władzy, która trwa wiecznie, a te działania tylko przyspieszają laicyzację i umacniają antyklerykalizm.

rocznica ślubu Jacka Kurskiego 5
Facebook
rocznica ślubu Jacka Kurskiego 6
Facebook

Początek romansu

O związku Joanny i Jacka Kurskich dowiedzieliśmy się w 2016 roku. Dopiero dwa lata później, w sierpniu 2018 roku para wzięła ślub cywilny w Sulejówku. Przed rokiem Kurscy przyjęli sakrament małżeństwa w sanktuarium w Łagiewnikach. Wydarzenie to doczekało się wielu komentarzy w mediach, ponieważ wiernym i duchowieństwu nie podobało się, że para rozwodników bierze ślub w tak zaszczytnym miejscu. Kurscy usprawiedliwiali się na różne sposoby, tłumacząc że złośliwe komentarze pochodzą od zawistnych ludzi. Twierdzili także, że ich miłość jest wyjątkowa, a ludzie żyjący w związkach nieformalnych nie zrozumieją tego.

rocznica ślubu Jacka Kurskiego 3
Facebook

Jacek Kurski pokazał córkę!

Mała Ania urodziła się 25 marca tego roku. Śliczna dziewczynka podobno ma bardzo silny charakter. Rodzice żartobliwie nazywają ją „Teodora”.

Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij