×

Robert Lewandowski nagrodzony „Złotą Piłką”. Niestety nie o takiej marzył

Robert Lewandowski nagrodzony „Złotą Piłką”. Polak w końcu doczekał się nagrody. Niestety pomimo sukcesu, nie jest do końca usatysfakcjonowany.

Robert Lewandowski nagrodzony „Złotą Piłką”

Robert Lewandowski nie krył rozczarowania, gdy podczas grudniowej gali Złotej Piłki ogłoszono, że zajął zaledwie ósme miejsce. Od tego wydarzenia minęło już sporo czasu, a piłkarz miał okazję niejednokrotnie udowodnić, że zasługuje na najwyższe miejsce podium.

Niestety kapituła plebiscytu France Football ogłosiła, że w tym roku ze względu na trwającą epidemię koronawirusa nie przyzna Złotej Piłki za rok 2020. „France Football” uzasadniał swoją decyzję o odwołaniu tegorocznego plebiscytu tym, że m.in. francuska liga nie dokończyła rozgrywek z powodu epidemii koronawirusa.

Takie postępowanie było wyjątkowo niesprawiedliwe w stosunku do zawodników, którzy w tym czasie występowali w meczach. Francuskie czasopismo spotkało się w związku z tym z krytyką ze strony osób ze świata sportu. Zwracano uwagę na fakt, że plebiscyt może odbyć się on-line, a wybitni piłkarze powinni zostać nagrodzeni za swoje osiągnięcia.

Do takiego wniosku doszli również dziennikarze „Daily Mail”. Anglicy wzięli sprawy w swoje ręce i zdecydowali się przeprowadzić własny plebiscyt. Zwycięzcą został nie kto inny, a Robert Lewandowski!

Zasłużona nagroda

W uzasadnieniu decyzji o przyznaniu nagrody Robertowi Lewandowskiego, Dominic King napisał:

Tempo, w jakim Robert Lewandowski strzelał gole dla Bayernu Monachium w tym roku, było niczym gra komputerowa. Jest najlepszym numerem 9 w branży, a jego ambicja zdobycia Złotej Piłki powinna się urzeczywistnić.

Z kolei Jack Gaughan docenił niesamowitą skuteczność Polaka:

21 bramek Lewandowskiego od stycznia, nie udało mu się zdobyć bramki tylko w dwóch z 18 meczów. Wygrał Bundesligę i Puchar Niemiec. Liga Mistrzów także jest w jego zasięgu.

Dziewięciu dziennikarzy brytyjskiego czasopisma miało do rozdania: 5 punktów za 1. miejsce, 3 punkty za 2. miejsce i punkt za 3. miejsce. Robert Lewandowski zebrał aż 34 punkty i zajął pierwsze miejsce. Na drugim stopniu podium znalazł się Cristiano Ronaldo z 10 punktami, a na trzecim Virgil van Dijk z 8 punktami.

Mamy nadzieję, że wyróżnienie od „Daily Mail” będzie dla Roberta Lewandowskiego pocieszeniem po grudniowej porażce.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować