×

Robert Biedroń ujawnia propagandowe metody TVP: „2 miliardy nie poszły na marne”

Robert Biedroń ujawnia propagandowe metody TVP? Trudno nazwać inaczej to, co zrobili z jego zdjęciem!

Politycy opozycji, którzy protestowali przeciwko przekazaniu telewizji publicznej 2 miliardów złotych, tłumaczyli, że jej pracowników trudno nawet nazwać dziennikarzami, lecz raczej „funkcjonariuszami”. Robert Biedroń postanowił sprawdzić, czy to oskarżenia ma podstawy.

Bitwa o 2 miliardy złotych

Prezes TVP Jacek Kurski jeszcze od zeszłego roku miał obiecane 1,95 miliarda złotych z tytułu rekompensaty za utracone wpływy z abonamentu. Tę kwotę miał mu wpłacił budżet państwa, co oznacza, że zrzucili się na nią wszyscy podatnicy.

Politycy opozycji protestowali, tłumacząc, że telewizja publiczna wprawdzie realizuje „misję” ale tylko jednej partii i od czterech lat działa jak machina propagandowa Prawa i Sprawiedliwości. Kurski zapewniał zaś, że tworzy telewizję na tak wysokim poziomie, że BBC mogłaby się od niego uczyć.

Po odrzuceniu projektu przez Senat, ustawa wróciła do Sejmu, gdzie została przegłosowana przez polityków partii rządzącej.

Biedroń krytykuje TVP

Politycy opozycji proponowali, by kwotę blisko 2 miliardów złotych przekazać na rzecz niedofinansowanej służby zdrowia, najlepiej onkologii. Partia rządząca uznała, że propaganda jest jednak ważniejsza od zdrowia obywateli.

Jak zwrócił uwagę Robert Biedroń, wdzięczni za dofinansowanie pracownicy TVP zaczęli odpłacać się niemal od razu. Na swoim profilu na Facebooku polityk zestawił dwa zdjęcia: pierwsze ukazuje kadr z TVP Info, na którym widać Biedronia z wyciągniętą jedną ręką budzącą niepokojące skojarzenia z nazistowskim pozdrowieniem. Podpis głosi sugestywnie:

Partia hejtu atakuje posłankę Prawa i Sprawiedliwości.

Biedroń zestawił ten kadr ze zdjęciem, z którego został wycięty. Okazuje się, że zdjęcie przestawia Biedronia podczas spotkania z wyborcami, pozdrawiającego ich wyciągniętymi ramionami, przy czym ten gest, jeśli miałby budzić jakieś skojarzenia, to raczej z gigantycznym posągiem ze Świebodzina. Trzeba przyznać, że TVP Info w dziedzinie manipulacji coraz bardziej zbliża się do perfekcji. Biedroń zresztą też to docenił. Zamieszczone przez siebie zestawienie prawdziwego i sfałszowanego zdjęcia opatrzył podpisem:

2.000.000.000 złotych nie poszło na marne.

Źródła: www.facebook.com, natemat.pl, www.popularne.pl

Polecane

Może Cię zainteresować