×

Rewolucyjne zmiany w 500 plus! Możesz otrzymać dwa razy tyle na dziecko!

Rewolucyjne zmiany w 500 plus! Wkrótce rodziny z dziećmi otrzymają dodatkowe wsparcie. Podwójne 500 plus, czyli 1 000 złotych na każde dziecko. Jak to możliwe?

Prorodzinny program socjalny PiS

Program 500 plus to comiesięczne wypłaty świadczenia w wysokości 500 złotych „na każde dziecko”. Z założenia ma on pomóc polskim rodzinom, zmniejszyć poziom ubóstwa i dać dzieciom większe szanse nas start. Prawdopodobnie dzięki temu wsparciu Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne.

I chociaż program doczekał się wielu modyfikacji (chociażby zniesienie kryterium dochodowego), to wciąż nie wprowadzono najważniejszej, czyli waloryzacji świadczenia. W skutek tego 500 plus zaczęło tracić na wartości. Realnie nie dostajemy już 500 złotych, a w Polsce można usłyszeć głosy, że należałoby zwiększyć świadczenie z uwagi na wzrastające ceny produktów.

Rewolucyjne zmiany w 500 plus

Wkrótce jednak osoby korzystające z programu Rodzina 500 plus otrzymają podwójne świadczenie. Wszystko dzięki przyjętej przez Sejm ustawie dotyczącej wprowadzenia Polskiego Bonu Turystycznego. Bon turystyczny o wartości 500 zł przyznawany będzie na każde dziecko, niezależnie od poziomu dochodów w rodzinie.

Dodatkowo sejm zapowiedział, że będzie to forma dodatku dla każdej „osoby mającej w dniu wejścia w życie ustawy przyznane prawo do świadczenia wychowawczego”, czyli 500 plus i podobnych mu programów. W ten sposób beneficjentom w jednym miesiącu zostanie przyznanych nie 500, a 1 000 złotych! W przeciwieństwie jednak do programu prorodzinnego, bon turystyczny będzie do wykorzystania na określone cele.

Komu przysługuje kolejne 500 plus?

W ustawie zapisano, że jednorazowy bon turystyczny w wysokości 500 plus będzie ważny do marca 2022 roku. Pozwoli on opłacić wycieczki czy obozy sportowe dla dzieci. Będzie można nim płacić wielokrotnie, tzn. że nie trzeba wydawać od razu całej kwoty. Jednak nie ma możliwości wymienić go na gotówkę, ani na jakikolwiek inny środek płatniczy. Bon turystyczny nie zostanie obłożony podatkiem dochodowym.

Aby to świadczenie weszło w życie, zgodę musi wyrazić jeszcze Senat, a następnie podpis pod ustawą złożyć prezydent Andrzej Duda. Niedawno obecna głowa państwa zatwierdziła inną ustawę dotyczącą wypłaty tzw. „Dudowego”. Chodzi o specjalny dodatek solidarnościowy i zasiłek dla bezrobotnych w postaci 1 400 złotych.

Źródła: superbiz.se.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij