×

Restauracja żywiąca ratowników medycznych okradziona! Złodziej miał tupet!

Do wyjątkowo podłej kradzieży doszło w szczecińskiej Karczmie pod Kogutem. Lokal w czasach pandemii wspiera ratowników medycznych, przygotowując dla nich darmowe obiady. Być może wiedział o tym również złodziej. To jednak nie powstrzymało go od rozprucia kasy i zabrania z niej pieniędzy, przeznaczonych na jedzenie dla ratowników.

Lokal żywiący ratowników okradziony

W czasach pandemii koronawirusa Polacy okazują sobie wyjątkowo dużo troski i wsparcia. Wiele lokali gastronomicznych pomaga personelowi medycznemu poprzez przygotowywanie i dostarczanie im darmowych obiadów. Jednym z nich jest Karczma pod Kogutem w Szczecinie, która codziennie żywi 100 ratowników medycznych.

Takie wieści szybko się rozchodzą, więc nie można wykluczyć, że złodziej, który we wtorek  wczesnym rankiem dokonał włamania do lokalu, też o tym wiedział. To jednak nie powstrzymało go od rozprucia kasy i ogołocenia jej do czysta.

Policja prowadzi śledztwo

Włamanie odkryli we wtorek rano pracownicy restauracji. W okradzionej kasie znajdowały się pieniądze przeznaczone na 100 obiadów dla ratowników medycznych. Na szczęście złodzieja nagrały kamery monitoringu. Dodatkowo w Internecie pojawił się wpis pod adresem złodzieja, wyjaśniający mu, jaką podłość popełnił, na wypadek, gdyby jeszcze tego nie wiedział:

Perfidny złodzieju, wiedz, że okradłeś nie tylko nas, ale też ludzi, którzy ratują życie. Pamiętaj, karma wraca!.

Szczecińska policja prowadzi śledztwo w tej sprawie, a menedżer restauracji zapowiada, że lokal będzie działać tak, jak dotąd.

 Dalej będziemy rozdawać obiady, a za pomoc w ujęciu złodzieja wyznaczyliśmy nagrodę.

Źródła: www.facebook.com, www.fakt.pl

Może Cię zainteresować

zamknij